Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Harran Kapısı ve Doğu Surları Açığa Çıkarılıyor

Harran Kapısı ve Doğu Surları Açığa Çıkarılıyor

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2011 Çarşamba 22:21
Harran Kapısı ve Doğu Surları Açığa Çıkarılıyor


  Şanlıurfa Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nce Urfa’nın tarihi dokusunu korumak amacıyla "Harran Kapı ve Doğu Surları Restorasyon Yapım İşi" ihalesi yapıldı.

   Belediye Başkanlığı Encümen toplantı salonunda Başkan Yardımcısı M. Emin İzol başkanlığında gerçekleştirilen ihaleye, 14 firma katılım sağladı.

    Göreve geldikleri günden bu yana Urfa’nın tarihi dokusunun korunması adına önemli hizmetler yaptıklarına dikkat çeken Belediye Başkan Yardımcısı M.Emin İzol, “Şanlıurfa Belediyesi olarak kentin tarihi dokusunu korumayı en önemli hedeflerimiz arasında gördük. Bu kapsamda Tarihi Hanlar Bölgesi ve Eski Urfa’nın Korunması kapsamında birbirinden önemli birçok hizmete imza attık. Cephe sağlıklaştırılmasından tutun üst örtülerin yenilenmesi v.b belediyecilik hizmetleri sayesinde Urfa’nın tarihi dokusu gün ışığına çıkarılmış oldu. Bugün gerçekleştirilen ihalede, Harran Kapı ve Doğu Surlarının Restorasyon Yapım İşi ihale edildi. İhaleye Karacadağ Kalkınma Ajansından bir gözlemci de katılmıştır. Karacadağ Kalkınma Ajansı ile birlikte yürütülen projemizin ihalesine 14 firmanın katılım sağlaması bizleri sevindirmiştir. İhale komisyonunca değerlendirmeye alınacak olan ihalenin sonucu önümüzdeki günlerde medya aracılığıyla yine kamuoyuna duyurulacaktır” dedi.

-Yasin’in Kahvesi Müzik Müzesi’ne Dönüştürülecek

   Harran Kapı’da yer alan Yasin’in Kahvesi olarak bilinen mekanın Müzik Müzesi’ne dönüştürüleceği müjdesini veren Başkan Yardımcısı İzol, ihalenin sonuçlanması durumunda çalışmaya başlayacaklarını söyledi. 

   

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Müdür Veysel Tipioğlu çağrıya sessiz kalmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com