Advert
Advert
Advert

Harran ışığını Akçakaleye taşıyor.

Harran ışığını Akçakaleye taşıyor.
Harran ışığını Akçakaleye taşıyor.

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan'ın başlatmış olduğu "Işığımı arıyorum" kampanyasına destek olmak amacıyla kitap toplama çalışmalarını Akçakale ye taşımak için ilçeye geliyor.

Harran'da Süleyman Demirel Lisesi kütüphane kulübü öğrencileri, "Karanlığa sitem edeceğine, bir mumda sen yak" sloganı ile ilçede kitap okuma ve toplama kampanyası başlatan öğrenciler Harandan sonra Akçakale'den de destek için ilçeye gelecekleri bildirildi.Tarihi Harran harabeleri Bağdat giriş kapısı önünde kampanyaya start veren Süleyman Demirel Lisesi öğrencileri ve sorumlu öğretmenler çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Proje koordinatörü ve  Rehber öğretmeni Mahmut Işık "Işığımı arıyorum" kitap okuma ve kitap toplama kampanyası ile ilgili olarak şunları söyledi; "Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan'ın başlatmış olduğu 'Işığımı arıyorum' kitap okuma kampanyasına destek amaçlı olarak Süleyman Demirel Lisesi kütüphane kulübü öğrencileri, kitap toplama kampanyasına harandan sonra Akçakale de kampanya çalışmalarını sürdürecektir." Dedi.

 

Işık sözlerini şöyle sürdürdü; " ‘Karanlığa sitem edeceğine bir mumda sen yak' sloganı ile yola çıkarak kitap toplama çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. Bu konuda sadece Harran da değil Akçakale de de ışığımızı aramak için kitap toplama kampanyasını devam ettireceğiz. Bu konuda Akçakaleli kardeşlerimiz bizi bu kampanyada yalnız bırakmayacaktır. Dolayısıyla bu kampanyanın Akçakale de büyük bir destek göreceğine inanıyorum. Amacımız topladığımız bu kitapları yeni açılan 8 yıllık ilköğretim okullarına vermeyi amaçlıyoruz. " dedi.
www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son Dakika! Şanlıurfa'da çok sayıda araç kundaklandı.
Son Dakika! Şanlıurfa'da çok sayıda araç kundaklandı.
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali