Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Harran İlçesinde Biçerdöver Kontrolleri Yapılıyor

Harran İlçesinde Biçerdöver Kontrolleri Yapılıyor

Giriş Tarihi: 7 Haziran 2014 Cumartesi 07:29
Harran İlçesinde Biçerdöver Kontrolleri Yapılıyor

Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde Çiftçilerimizin büyük emek ve masraflarla üretmiş oldukları hububatın, biçerdöverlerle hasat edilmeleri esnasında meydana gelen dane kayıplarını önlemek üzere 2014 yılı hasat sezonunda Harran Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünce görevlendirilen teknik personeller tarafından tarla kontrolleri yapılıyor.


Harran Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğüne bağlı teknik personellerden Ziraat Mühendisi Hakan Kaplama ve Ziraat Mühendisi Halil Aldeniz konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundular.’’ Hasat öncesi ve sırasında biçerdöver sahiplerinin, biçerdöver operatörlerinin ve’de tarla sahiplerinin konuya hassasiyetle yaklaşmalarını biçerdöver sahipleri ve operatörlerin biçerdöverlerinin uygun bir şekilde bakım ve ayarlarını yaptırmalarını, biçerdöver sahiplerinin biçerdöver operatör belgesi olmayan sürücülere biçerdöverlerini kullandırmamalarını aksi halde cezai işlem uygulanacağını, hasat esnasında ürün sahiplerinin tarlasının başında bulunmalarını sık sık kontrol yaparak dane kayıplarını tespit ettiğinde operatörü uyarmalarını ve bu uyarıya uymayan operatörleri ilçe müdürlüğümüzü telefonla arayarak veya müdürlüğümüze gelerek şikâyet etmeleri gerektiğini bildirdiler.


Ayrıca biçerdöverle hasatta, dane kayıplarını kontrol etmek ve azaltmak amacı ile görevlendirilen ilçe müdürlüğü teknik personelleri olarak, ürün sahipleri, biçerdöver sahipleri ve biçerdöver operatörleri gerekli kolaylıkları gösteriyoruz.


Aksi halde ürün kaybına sebep olanlar ile görevlilere karşı gelenler hakkında yasal işlemler yapılacağı uyarısında bulundular.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da kuraklık samanı vurdu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com