Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Harran İlçe Müftüsü Sebahattin TURAN Sydney Ataşesi olarak atandı‏

Harran İlçe Müftüsü Sebahattin TURAN Sydney Ataşesi olarak atandı‏

Harran İlçe Müftüsü Sebahattin TURAN Sydney Din Hizmetleri Ataşeliğine Atandı.

Giriş Tarihi: 5 Mayıs 2014 Pazartesi 18:07
Harran İlçe Müftüsü Sebahattin TURAN Sydney Ataşesi olarak atandı‏

26.09.2013 tarihinde Başkanlık merkezinde yapılan sınavda başarılı olan Harran İlçe Müftüsü Sebahattin TURAN Sydney Din Hizmetleri Ataşesi olarak atandı. Yaklaşık olarak 3 sene 9 aydır Harran’da görev yaptığını belirten Turan: “Harran’da çok güzel hizmetler yapmaya çalıştım. Aynı hecan ve azimle inşallah Sydney’de de Ülkemizin, Milletimizin ve Başkanlığımızın hizmetlerini ifa etmeye çalışacağım” dedi.

Sebahattin TURAN kimdir?  

1974 yılında Erzurum’un Tortum İlçesi Kaleboynu Köyü'nde doğdu. İlkokulu Kaleboynu Köyü’nde bitirdi.
(1984-1987) yılları arasında İstanbul Bayrampaşa Yeşil Camii Kur’an Kursu’nda hafızlığını tamamladı ve klasik usulde arapça dersleri aldı. İmam hatip lisesinin orta kısmını Kadıköy İmam Hatip Lisesi’nde dışarıdan bitirdi. Daha sonra İstanbul İmam Hatip Lisesi’ne kaydoldu. 1993 yılında imam hatip liseleri arasında yapılan hafızlık yarışmasında Türkiye birincisi oldu. 1994 yılında Mekke’de dünya altıncısı oldu. İmam hatip lisesinde okuduğu yıllarda Dülgerzâde Kur’an Kursu’na devam etti. Bu kursta Mikdat TEMİZTÜRK Hoca Efendiden Aşere-Takrib okuyarak icazet aldı. 2001 yılında Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.
Aynı yıl Diyanet İşleri Başkanlığı’nda Bilecik İli Osmaneli İlçesi Ciciler Köyü'nde İmam-Hatip olarak göreve başladı. 2005 yılında Haseki Eğitim Merkezi Müftülük-Vaizlik bölümünden mezun oldu ve Vaiz olarak Yalova İli Armutlu İçesine atandı. 2006 yılında Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde ‘Kur’an’da İtaat Kavramı’ adlı teziyle tefsir alanında yüksek lisansını tamamladı. 2007 yılında Van Eğitim Merkezi’ne öğretmen olarak atandı2008-2010 yılları arasında Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi’nde Eğitim görevlisi olarak çalıştı. 2010 yılında Harran ilçe müftülüğüne atandı.

Tefsir alanında doktora yapmakta olup tez aşamasında çalışması devam eden TURAN iyi derecede İngilizce ve arapça bilmektedir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Türkiye 4 Bin askerle hedefe kilitlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com