Advert
Advert
Advert

Harran HPC Kapasite Geliştirme Eğitimi Sertifikaları Dağıtıldı

Harran Üniversitesi Yüksek Başarımlı Hesaplama Merkezi (Harran HPC) Kapasite Geliştirme Eğitimi Sertifikaları Dağıtıldı.

Harran HPC Kapasite Geliştirme Eğitimi Sertifikaları Dağıtıldı
Harran HPC Kapasite Geliştirme Eğitimi Sertifikaları Dağıtıldı admin

 

Harran Üniversitesi Yüksek Başarımlı Hesaplama Merkezi bölgemizdeki bilim insanlarına araştırma ve geliştirme desteği sağlayacak yüksek performanslı, yüksek veri saklama kapasiteli ve uygulama yazılımlarını içinde barındıran bütün disiplinlerden araştırmacıların kullanımına açık bir süper bilgisayar merkezidir. 2012 yılında hazırlıklarına başlanan ve 2017 yılında tamamlanan, Kalkınma Bakanlığı tarafından yatırım programına alınarak desteklenen bir projenin sonucudur. Merkez ayrıca üniversitelerin ve özel sektörün bilimsel araştırmalarında ve Ar-Ge faaliyetlerinde ileri hesaplamalar yapabilmeleri için gerekli altyapıyı sağlamaktadır.

Bu merkezin etkin bir şekilde kullanılması amacı ile Harran Üniversitesi ve Karacadağ Kalkınma ajansı, Bilgisayar Mühendisliği bölümü tarafından gerçekleştirilen ve 3 gün süren  “Harran Üniversitesi Yüksek Başarımlı Hesaplama Merkezi Kapasite Geliştirme Eğitimi”  eğitimi verilmiştir. 20 kursiyerin katıldığı eğitim programında kursiyerlere merkezimizdeki süper bilgisayarda işlemlerini nasıl gerçekleştirecekleri ve bu bilgisayara uzaktan nasıl bağlanacakları konularında bilgi sahibi olmaları hedeflenmiştir. Bu eğitime katılan kursiyerlere katılım sertifikaları Harran Üniversitesi Rektörü sayın Prof. Dr. Ramazan TAŞALTIN tarafından verildi. Törene Gen. Sek. sayın Doç. Dr. M. Tahir GÜLLÜOĞLU, Merkez Müdürü V. Yrd. Doç. Dr. İ. Berkan AYDİLEK,  Teknik Bilimler MYO Müdürü sayın M. Azmi AKTACİR ve öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Harran HPC merkezi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret