Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Harran Eğitim Fakültesi, Öğretmen Adaylarını Mezun Etti-Görüntülü

Harran Eğitim Fakültesi, Öğretmen Adaylarını Mezun Etti-Görüntülü

Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğrenim gören öğretmen adayı öğrenciler için düzenlenen mezuniyet töreninde çoşku vardı.

Giriş Tarihi: 27 Mayıs 2016 Cuma 10:37
Harran Eğitim Fakültesi, Öğretmen Adaylarını Mezun Etti-Görüntülü

 

Osmanbey Yerleşkesi, Spor Yüksekokulu Spor Salonunda gerçekleştirilen törene, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bürhan Akpunar, üniversite Genel Sekreteri Abdülhalim Dündar, Dekanlar, Öğretim Elemanları, mezun olacak öğrenciler ve aileleri katıldı.

BİZ HER ZAMAN YANINIZDAYIZ
Törende konuşan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın; “ Eğitimlerini başarılı olarak bitiren öğrencilerimizi ve onlara her anlamda destek olan cefakâr ailelerimizi canı gönülden kutluyorum. Benim öğrencilerimize bir önerim olsun. her işi severek yapın. Öğretmenlik kutsal bir meslektir. Sizin bu kutsal mesleği laikiyle yapacağınızdan kuşkum yok. Üniversitemiz hep yanınızdadır, her konuda bizden destek almaya devam edebilirsiniz. Biz her zaman yanınızda olacağız” diye konuştu.

ALLAH YOLUNUZU AÇIK ETSİN
Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bürhan Akpunar ise yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Sayılı tüm nefes ve günler gibi, lisans eğitimini kapsayan dört yıl da gelip geçti. Bugün, geçen bu dört yıldaki emek ve çabaların semerelerini toplama vaktidir. Biraz sonra sizlere takdim edilecek olan diplomalar, bu semerenin somutlaşmış meyvesidir. İnşallah atanıp öğretmen olduğunuzda, öğrencilerinizin her şeyden önce insan olduğunu, bir anne ve babasının göz nuru olduğunu, bu kıymetli ve aziz öğrencilerin size emanet edildiğini unutmazsınız. Eğitim ve öğretim yaparken, öğrencilerin sadece zihin ve aklını değil, kalp ve ruhunu da belemelisiniz. Ben, bir akademisyen olarak en iyi bildiğim yolu hepinize şiddetle öneririm. Bu yol, yüksek lisanstır. Yüksek lisans sizin akademik yeterliliklerinizi yükseltirken, mesleğinizi de daha etkili ve verimli bir şekilde icra etmenizi sağlar. Sevgili öğretmen adayları, şimdiye kadar gösterdiğiniz çaba ve emekleri KPSS sınavını kazanarak taçlandırarak öğretmen kadrosuna dahil olmanız dileği ile… Allah yolunuzu açık etsin” dedi.
Törende, Eğitim Fakültesini başarı ile bitirip, dereceye girenlere başarı belgeleri ve plaketleri verildi.
Coşkulu geçen tören, öğrencilerin keplerini fırlatmasıyla sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da tefecilere operasyon: 10 kişi tutuklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com