Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim HARRAN ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ ROBOT OKULU BAŞLADI

HARRAN ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ ROBOT OKULU BAŞLADI

Üniversitemiz Harran Çocuk Üniversitesi ve Anadolu Bilişim Derneği işbirliği, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası desteğiyle 8-12 Eylül 2015 tarihleri arasında 7 ve 8. sınıfta öğrenim gören 12 öğrenci ile Robot Okulu etkinliği başladı.

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2015 Salı 20:05
HARRAN ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ ROBOT OKULU BAŞLADI


Bilişim konusunda yetenekli 200 çocuğun arasından aşamalı olarak yapılan sınavlarla etkinliğe 12 öğrenci alındı. Öğrenciler eğitim süresince robot yazılım geliştirilmesi ve robot tasarımı yapacaklar. Harran Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim elemanları Yrd. Doç. Dr. Ahmet Baytak ve Araş. Gör. Abdulkadir Gümüşçü’nün koordinatörlüğünde gerçekleşecek programın son gününde öğrenciler kendi tasarladıkları robotları tanıttılar.
Harran Çocuk Üniversitesinde Şimdiye kadar 250 çocuğu mezun ettiklerini söyleyen Okul Müdürü Yrd. Doç.Dr. Hülya Karataş: “Harran Çocuk Üniversitesi; Arkeoloji Okulu, Yenilenebilir Enerji Okulu, Spor Okulu, Yabancı Dil Okulu, Fen Deney Okulu projelerinden sonra Robot Okulu ile eğitim vermeye devam ediyor. Şimdiye kadar 250 çocuğumuzu mezun ettik. Ayrıca Eyyübiye Belediyesi işbirliği ile anne babalara yönelik düzenlenen programlarda şimdiye kadar 500 ebeveyne çocuk gelişimi ve eğitimi, iletişim, madde kullanma, suça karışma vs konularında eğitim verildi. Aynı zamanda Avrupa Çocuk Üniversiteleri Ağı (EUCU.net) üyesi olan Harran Çocuk Üniversitesi düzenlediği etkinliklerin yanı sıra Şanlıurfa ilinde çocuk sorunlarının çözümüne yönelik araştırmalar yapmakta ve toplantılar düzenlemekteyiz. Eğitimlerimiz sivil toplum kuruluşları desteğiyle ilimizdeki kamu kuruluşlarının desteğiyle yürümektedir. Destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızın yaparken öğrenmelerini sağlayan, yaratıcı düşünmelerini geliştiren etkinlikler düzenliyoruz. Robot okulumuzun son günü çocuklarımız kendi tasarladıkları robotları tanıtacaklar. Biz de heyecanla bekliyoruz” diye konuştu.

Tanıtım programında konuşan Harran Üniversitesi Çocuk Üniversitesi Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Baytak; “Şanlıurfa’mızda çocuklarımızın yaparak ve yaşayarak öğrenmelerini sağlamak istiyoruz. Yeni teknolojiler her geçen gün çıkıyor. Çocuklar bu teknolojiyi uzaktan değil de kendileri teknolojinin içine girerek ilerde teknolojiyi üreten bireyler olmasını sağlamamız lazım. Harran Üniversitesi Çocuk Üniversitesi kapsamında ciddi çalışmalar yapılıyor. Önceleri sembolik olarak arkeolojik kazılar yapıldı. Bu haftada da yine robot gelişimi projesi kapsamında robot yapılacak. Bu robotları kodlayarak oluşturacaklar. Projeyi Şanlıurfa Ticaret Odasının desteğiyle yapıyoruz. Bu projeyle çocuklarımızın kabiliyetlerini ortaya çıkarıp kendilerini geliştirmelerini sağlıyoruz” dedi.
Bugün başlayan Robot Okulu etkinliği 4 gün sürecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Üniversitesi Aşçıları Yeni Bir Ödül Aldılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com