Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Harran bölgesinin en büyük aşiretinden 2. darbe tepkisi

Harran bölgesinin en büyük aşiretinden 2. darbe tepkisi

ŞANLIURFA - Bir Emekli Albay'ın ikinci darbe için İngilizlerin Güneydoğu'da para verdiği iddiasına tepkiler gelmeye devam ediyor. Ubeydi aşiret reisi Mahmut Yılmaz; "Demokrasiye inanıyoruz Devletin yanındayız" dedi.

Giriş Tarihi: 4 Ekim 2016 Salı 10:07
Harran bölgesinin en büyük aşiretinden 2. darbe tepkisi

Naci ÇETİNDAĞ'ın haberi...

Bir Emekli Albay'ın ikinci darbe için İngilizlerin Güneydoğu'da para verdiği iddiasına tepkiler gelmeye devam ediyor. Harran ovasının önde gelen aşiret liderlerinden Mahmut Yılmaz," Harran ovasıyla ilgili çok uğraştılar hiç bir şey elde etmediler daha önce Dedelerimiz kan gövdeyi götürdü yine bölünmemdik, bölünmeyiz biz demokrasiye inanıyoruz Devletin yanındayız" dedi.
Emekli albay A.U. Bir gazetede verdiği röportajda 15 Temmuz'un ardından ikinci bir kalkışmanın planlandığı ve bunun Güneydoğu'daki aşiretler üzerinden yapılacağını söylemişti. Özellikle Hakkari, Van, Çatak, Silopi, Mardin'deki birçok aşiretin 2,5 aydır İngiliz elçilerle ve ajanlarla görüşme içinde olduğunu, bu aşiretlerinin kredi borçlarının İngilizler tarafından ödendiğini ve bu yüzden ikinci bir kalkışma olduğunda söz konusu aşiretlerin topyekün saldırıya geçerek işgal girişimine yardım edeceğini belirtmesi üzerine aşiretler tepkilerini dile getirmeye devam ediyor.

Şanlıurfa Eyyübiye ilçesi ubada ikamet eden 3 eşli 20 çocuk ve 75 torun sahibi aşiret reisi Mahmut Yılmaz 15 Temmuz gibi ikinci darbe iddiasında İngiliz bu toprakları satın alacak burası Kudüs gibi olacak gibi diyen emekli albay .için sert konuştu Yılmaz, "Ben Mahmut Yılmaz olarak benim aşiretim 50 bin kişi Harran ovasında bir milyon kişi var. Her kişi yüz kişiye bedel bu Bölge bizim bölge böldürmeyiz daha önce. Harran ovasıyla ilgili çok uğraştılar hiç şey elde etmediler daha önce dedelerimiz kan gövdeyi götürdü yine bölünmemdik bölünmeyiz biz demokrasiye inanıyoruz Devletin yanındayız PYD ,PKK, FETO hangi örgüt gelirsin gelsin bizi bölemez İngilizler sineği dahi buraya giremez bizimle görüşemez Recep Tayyip Erdoğan'a inanıyoruz ben 3 sefer il genel meclis üyesi seçildim 3 defa AK parti milletvekili aday adadı oldum" dedi.

(urfahaberler)

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com