Advert
Advert
Advert

Haraşo Hayatlar oyunu beğeni topladı

Haraşo Hayatlar oyunu beğeni topladı
Haraşo Hayatlar oyunu beğeni topladı

Şanlıurfa Siverek belediyesi tarafından organize edilen tiyatro etkinlikleri kapsamında  Adım Tiyatrosunun Haraşo Hayatlar adlı oyunu Siverekte  sahnelendi.

        ilçenin endüstri meslek lisesi tiyatro salonunda sergilenen tiyatro oyunu v büyük beğeni topladı.  Gündüz saatlerinde öğrencilere yönelik olarak ücretsiz sergilenen oyunu öğrenciler izlerken akşam saat 19:30 da yetişkinler izledi.  Bir çok önlü tiyatro sanatçısının rol aldığı gündelik ilişkiler içinde savrulan, standardını oluşturamayan, bu nedenle sürekli sorunlar içinde yaşayan, değişik kesimlerden insan tiplerinin canlandırıldığı oyun izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. Yönetmenliğini Halit Akçatepenin yaptığı Adım Tiyatrosunun Haraşo Hayatlar adlı oyununda sinema ve tiyatro dünyasının ünlü simaları Sinan Bengier, Volkan Saraçoğlu, Ayberk Atilla ve Tuncay Gürel ile Birgül Ulusoy, Ebru Karaman, Ender Gülçiçek, Muzaffer Özdemir ve Yusuf Gölet rol aldı.

    Bir günde iki seansta sergilenen tiyatro oyuna ilgi gösterilirken bir çok vatandaş salonda yer olmadığı için tiyatro oyununu  izleyemedi.  Siverek belediyesinin adım tiyatroyu aynı oyun ile tekrar davet etmesini isteyen Siverek2li vatandaşlar  Siverekte tiyatro ve kültürel etkinliklerine önem veren Siverek ile buluşturan belediye başkanı Ali Murat Bucaka teşekkür etti.

    Siverek belediyesi kültür işleri müdürlüğü tarafından tarihi cudi paşa konağında tiyatro ekibine sıra gecesi düzenlendi. Sıra gecesinde eğlenen adım tiyatro ekibi yöresel türküler eşliğinde eğlendi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu