Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Hantal Bürokrasi Kurbanı Olmak İstemiyoruz

Hantal Bürokrasi Kurbanı Olmak İstemiyoruz

18 aydır oluşturulmayan Şanlıurfa merkez ilçe milli eğitim müdürlükleri Özgür Eğitim Sen Şanlıurfa Şubesini isyan ettirdi.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2014 Cumartesi 16:02
Hantal Bürokrasi Kurbanı Olmak İstemiyoruz

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Özgür Eğitim Sen Şanlıurfa İl Temsilciliği Sekreteri Vehbi Uzundağ;  İl/ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bir an önce yer tahsis edilmesi, bu müdürlüklere işin ehli, vizyon ve misyon sahibi, Bilişim Teknolojilerine hakim, iletişim becerisi yüksek, adil, dürüst ve hakkaniyet sahibi kalıcı İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin atanmasını talep ettiklerini söyledi.

   Uzundağ açıklamadında: " Ülkemizin, geçmişten günümüze yaşadığı en temel sorunlardan biri hantal bürokrasidir. Hantal bürokrasi, devlet işlerinin sağlıklı yürümesi ve halka hızlı bir şekilde ulaşmasının önündeki en büyük engeldir.
    Hantal bürokrasi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın merkez ve taşra teşkilatlarında yaygın bir şekilde görülmektedir.
    Hantal bürokrasinin önüne geçilmesi yönünde yeterli çaba sarf edilmediğine şahit oluyoruz.
    Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü de hantal bürokrasi girdabından kendini kurtaramamış bir kurum.
    Özgür Eğitim-Sen olarak, işlerin zamanında, hızlı ve verimli bir şekilde sonuçlanması için hantal bürokrasiden kurtulmak gerektiğine inanmaktayız.
    İlimizde yaşadığımız hantal bürokrasinin son örneklerinden biri, yeni kurulacak Karaköprü, Haliliye ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin oluşumunda yaşanan aksaklıklardır.
    Büyükşehir yasası, çıkmasının üzerinden 18 ay geçmesine rağmen Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü geçici ve kullanışsız bir yerde kurulması, Haliliye ve Eyyübiye İlçe Milli eğitim Müdürlüklerininse hala yerleri belli değil.
En kötü durumda olan ise Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüdür. Haliliye ilçe milli eğitim müdürü çok geç belirlendi, bu da ayrı bir problem.
Bu ilçenin yönetici ataması 30 Mart yerel seçimlerinden sonra yapıldı. Atanan yöneticinin kadrosunu oluşturması, kurumların değişime ayak uydurması da geçinkince Haliliye İlçesinde görev yapan öğretmenler ek derslerini gecikmeli olarak almak zorunda kaldı.
Özgür Eğitim-Sen olarak; İl/ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bir an önce yer tahsis edilmesi, bu müdürlüklere işin ehli, vizyon ve misyon sahibi, Bilişim Teknolojilerine hakim, iletişim becerisi yüksek, adil, dürüst ve hakkaniyet sahibi kalıcı İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin atanmasını talep ediyoruz.
Özgür Eğitim-Sen Olarak, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde çalışan yönetici ve personelin işlerinin gerektirdiği niteliğe sahip olmalarının sağlanması, işlerin zamanında, hızlı ve verimli bir şekilde yapılması için gerekli önlemlerin alınmasını talep ediyoruz.
Eğitim-Öğretim süreci; hızlı işleyen, kesintisiz, süreklilik isteyen ve uzun planlamalar gerektiren bir iştir.
Gecikmeyi ve hantallığı, geçici ve niteliksiz personel ile kısa hesapları kaldıramaz" dedi. 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da YGS Sınavına Girecek Öğrencilere Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com