Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Hanımlara "Anne sütünün önemi" konulu seminer

Hanımlara "Anne sütünün önemi" konulu seminer

Gaziantep'te hanımlara yönelik "Anne sütünün önemi" konulu seminer düzenlendi.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2014 Cumartesi 08:21
Hanımlara

Sam Sosyal Tesisi Aile Merkezi’nde eğitim gören kursiyerlere, Uzman hemşireler tarafından hanımlara anne sütünün önemi hakkında bilgiler verildi.
Sam Sosyal Tesisi Aile Merkezi’nde düzenlenen seminerde, Uzman Hemşire Tuba Akbulut ve Hemşire Yeşim Özpolat tarafından anne sütünün önemi ve süt çocuğunun beslenmesi konusunda hanımlara bilgiler verildi. 

Anne sütünün çocukları enfeksiyonlardan koruduğunu ifade eden Akbulut, “Annenin bebeğiyle sevgi bağı kurabilmesi için en iyi iletişim yolu emzirmedir. Anne sütünde bulunan ve bebeği enfeksiyonlardan koruyacak olan bir takım koruyucu maddeler, bebeğe geçmektedir. Anne sütüyle beslenmiş olan ve 6 aydan itibaren ek gıdalar ile beslenmeye başlayan çocuklar, birçok hastalığa karşı daha dirençli olmaktadırlar. Ayrıca çocukların ileriki hayatlarında psikososyal gelişimini eksiksiz sürdürebilmeleri için, anne sütü olmazsa olmazdır. Emziren annenin çocukla temas kurması çok önemlidir. Anne bebekle konuşur gibi olmalıdır. Çocuk bunların hepsini anlar ve kaydeder. Bu durumu yaşayan çocuk sevildiğini anlar, anne sütünü bırakmaz. Çocuk, anne kucağında sakinleşir. Anne sütü, çocukları hastalıklardan korur. Anne eğer süt veremiyorsa, sütü kesilmiş ise sütanne bulunabilir. Bizim bir sıralamamız olmalı. Öncelik anne sütü olmalı, daha sonra sütanne, eğer o da yoksa inek sütü ve bebek mamaları ile çocuk büyütülebilir. İnek sütü çocuğu büyütür ama çocuğa gelişim basamaklarında yardımcı olmaz. Yaratıcı, herkesin canlısına ayrı süt vermiştir. İnsanın sütünde insana yarayan, ineğin sütünde buzağıya yarayan vitamin ve protein vardır. Annenin sütünde insanoğlunun ihtiyacı olan her şey var. Anne sütü bir hazinedir.” ifadelerini kullandı.  (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suruç'da Alt Yapı Çalışmaları Devam Ediyor-GÖRÜNTÜLÜ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com