Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Hani Türkiye Suriyelileri Gönderiyordu? Vali Küçük’ten Baba şefkati

Hani Türkiye Suriyelileri Gönderiyordu? Vali Küçük’ten Baba şefkati

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; ülkelerindeki karışıklıklardan kaçarak sığındıkları Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesindeki Suriyelileri ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 3 Nisan 2016 Pazar 18:30
Hani Türkiye Suriyelileri Gönderiyordu? Vali Küçük’ten Baba şefkati

İlk olarak eski devlet hastanesinin yerinde faaliyete geçen Dilruba Konukevinde kalan Suriyelileri ziyaret eden Vali İzzettin Küçük; konukevinde verilen hizmetlerle ilgili Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat’tan bilgi aldı.

Özellikle bakıma muhtaç hastaların, dul ve yetimlerin barındığı konukevinde verilen hizmetlerden dolayı yetkililere teşekkür eden Vali İzzettin Küçük; çocuklara hediyelerini verdikten sonra konukevinden ayrıldı.

Akçakale’deki incelemeleri kapsamında Akçakale Belediyesi tarafından eski kamyon garajında oluşturulan çadırkenti de ziyaret eden Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; burada yaşayan 5 bin civarındaki Suriyelinin daha iyi imkanlarda yaşamaları için istemeleri halinde Suruç çadırkente nakillerini sağlayabileceğini kaydetti. Hastane, okul, sosyal alanlar, market, banyo ve tuvaletlerin bulunduğu; daha sağlıklı çadırların kurulduğu çadırkentte yaşamlarını sürdürmeye karar vermeleri halinde kendilerine ayrılmış mahallelere yerleştirilebileceklerini Suriyelilere aktaran Vali İzzettin Küçük; kendilerine sunulacak imkânları, oluşturacakları bir heyetle çadırkente giderek yerinde görebileceklerini dile getirdi.

Akçakale temasları sırasında Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’e Kaymakam Eyüp Fırat ve Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan eşlik etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com