Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Hangi bakanlar yeni dönemde yok?

Hangi bakanlar yeni dönemde yok?

Giriş Tarihi: 5 Nisan 2011 Salı 23:07
Hangi bakanlar yeni dönemde yok?

Erdoğan hangi bakanları listede göstermeyecek?

Erdoğan bazı isimleri yeniden listeye koymayacaklarını belirterek kafalarda ‘Kim bu isimler’ sorusunu bıraktı.

Başbakan Erdoğan 12 Haziran seçimlerinde üst üste seçilen bazı isimleri yeniden listeye koymayacaklarını belirterek kafalarda  ‘Kim bu isimler’ sorusunu bıraktı.

Erdoğan bugünkü grup toplantısıyla AK Parti’nin 12 Haziran seçimleri öncesi son grup konuşmasını yaptı ve veda etti. Listeye giremeyecek olan vekillerden de kırılmamalarını istedi.

Grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan  "İki dönem partimizden peş peşe milletvekili seçilen bazı arkadaşlarımı bu dönem listeye koymayacağız. Mevcut bakanlarımızdan grup başkanvekillerimizden, genel başkan yardımcılarımızdan ve milletvekillerinden bazı arkadaşlarımı bu dönem dinlenmeye alacağım. Çünkü; partimizin daha güçlü olması ve devamı için bir sonraki dönem tecrübeli arkadaşlarımıza ihtiyaç olacak.” açıklamasında bulundu. Üst üste seçilen bazı isimlerin bakan dahi olsalar listeye konulmayacaklarını ifade etmesi yeni dönem hükümetinde Bakanlar Kurulu’na oldukça yeni isimler ekleneceğini gösteriyor.

Rotahaber’in AK Parti iktidarında görev yapan bakanlardan derlediği isimlerde üst üste üç dönem bakanlık görevini yürütmüş isimler dahi var. AK Parti’nin görevi devraldığı 58. Hükümet'ten bu yana aynı bakanlıkta kalarak görevini sürdüren Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve 58. Hükümet'ten bu yana Milli Savunma Bakanlığı'nı yürüten Vecdi Gönül'ün yeniden listede gösterilip gösterilmeyeceği merak konusu.

İşte diğer Bakanlar ve görev süreleri:

- Cemil Çiçek

AK Parti’nin göreve başladığı 58. Hükümet'te Adalet Bakanlığı yapan Çiçek 60. Hükümet'te de aynı görevi sürdürdü. 60. Hükümet'te Devlet Bakanlığına atandı. Çiçek, üst üste 3 dönem yaptığı bakanlık göreviyle listenin en dikkat çeken isimlerinden biri.

- Bülent Arınç

AK Parti’nin kurucu üyeliğini yapan Arınç 22. dönemde TBMM Başkanlığı görevini yürüttü. 59. ve 60. hükümetler de de Devlet Bakanlığı yaptı. AK Parti’deki sembol isim niteliği taşıyan Arınç yeni dönemde seçilmesi sürpriz değil.

- Ali Babacan

Kabinenin en genç bakanlarından olan Babacan 58. ve 59. Hükümetlerde Devlet Bakanlığı görevini yaptı. 60. Hükümette Dışişleri Bakanı olarak başlayan Babacan yapılan değişiklikle Devlet Bakanlığına kaydırıldı.

- Mehmet Aydın

AK Parti’nin görevi devraldığı 58. Hükümet'ten bu yana Devlet Bakanlığı görevini yürütmekte.

- Mehmet Vecdi Gönül

58. Hükümetten bu yana Milli Savunma Bakanlığı görevini yürütmekte.

- Recep Akdağ

58. Hükümetten bu yana Sağlık Bakanlığı görevini yürütmekte.

-  Mehdi Eker

59. ve 60. Hükümetlerde Tarım ve Köyişleri Bakanlığı görevini yaptı.

-  Nimet Çubukçu

59. Hükümet'te Devlet Bakanlığı görevini yürüttü. 60. Hükümet'te de aynı görevi sürdüren Çubukçu kabinede yapılan değişiklikle Milli Eğitim Bakanlığına atandı.

Banu Arslantürk / ROTAHABER

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com