Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Hamide Sürücü'den Ümmeti duruş sergileyen Urfalılara teşekkür

Hamide Sürücü'den Ümmeti duruş sergileyen Urfalılara teşekkür

AK Parti Şanlıurfa 25. Dönem Milletvekili Hamide sürücü, 15 Temmuz FETÖ terör örgütünün darbe girişimi sonrası Sokaklara çıkıp demokrasiyi koruyan Şanlıurfalılara teşekkür ederek; "Türkü Kürdü Arabı ile yek vücûd olan halkımız aslında yıllardır içimizde büyük bir özlem olan ümmeti ve taktire şayan bir duruş sergilemişlerdir" dedi.

Giriş Tarihi: 28 Temmuz 2016 Perşembe 11:01
Hamide Sürücü'den Ümmeti duruş sergileyen Urfalılara teşekkür

Konuşmasına, Tüm halkımıza gecmiş olsun dileklerini ileterek başlayan Hamide Hamide sürücü, "Allah bir daha bu devlete ve millete böyle bir gün yasatmasın 15 Temmuz darbe girişimini başarsızlığa uğratan Cenab-ı haka hamd olsun" dedi.

Rabia Meydanında halka seslenen AK Parti Şanlıurfa 25. Dönem Milletvekili Hamide sürücü şunları dile getirdi:
"15 Temmuz darbe girişiminde Şehid olan kardeşlerimize allahtan rahmet diliyorum Ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum diyen yaralı Gazi'lerimize acil şifalar diliyorum. Bu darbe sonrasında Bütün siyasi ve ideolojik farklılıklarını bırakıp yek vücûd olan milletime şükranlarımı sunarım Halkımızın feraseti sağduyusu üstün cesareti sonucu darbe girişimi başarısız olmuş. Halkımız Çanakkale ruhunu tam 93 yıl sonra yeniden sergilemiştir. Türkü Kürdü Arabı ile yek vücûd olan halkımız aslında yıllardır içimizde büyük bir özlem olan ümmeti ve taktire şayan bir duruş sergilemişlerdir.

Zira halkımız biliyor ki ayrılık ve tefrika Müslüman coğrafyaya kan gözyaşı ölüm ve sürgün getirmiştir. Ülkemizin Ak parti iktidarı süresince sergilediği tavır İslam coğrafyasına ümid olmuş ve yeniden bir ümmet olma bilinci yeşertilmeye çalışılmıştır. İşte bu darbe girişimi ile bu ruh engellenmeye çalışılmış, Cumhurbaşkanı'mız sayın Recep Tayyip Erdoğanı ortadan kaldıracak darbe tasarlanmıştır.
Filistin Başbakan'ı İsmail Haniye, 'Türkiye'de darbe olsaydı en çok zararı Filistin halkı görürdü' açıklaması bunu doğrular niteliktedir. Bu bir gerçeği daha ortaya çıkarmıştır bu darbe girişimi sadece ülkemizi değil aynı zamanda İslam aleminde yeni yeni yeşermiş bir birliktelik ruhunuda hedef almıştır.
Dün Mısır Libya ve Suriye'yi kana bulayanlar ülkemizide aynı senaryo ile kan gölüne dönüştürüp parçalayıp yok etmek istediler.

Ama halkımız kendine, tarihine yakışanı yaptı ve tarihte görülmemiş bir kahramanlık örneği sergileyerek batı emperyalizmi ve işbirlikçilerine dur demiştir. 81 ilimizde olduğu gibi Urfa halkı bir daha Şanlı olduğunu göstermiş Türkiye'de örnek bir beraberlik sergilemiştir. Bu şanlı milletle ne kadar övünsek azdır ve biz bu halkın hizmetkarları olarak ne kadar hizmet etsek de onların Hakkı'nı ödeyemeyiz.
Bu vesile ile bütün Şanlıurfa'lı kardeşlerime teşekkür eder saygılar sunarım."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ak Partili Gençlerden Vali Tuna’ya Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com