Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Hamburg'da hacı adaylarına seminer verildi

Hamburg'da hacı adaylarına seminer verildi

Ayrupa merkezli Meş'ar Hac ve Umre organizasyonu ile Almanya'nın Hamburg kentinden Hac kervanına katılacak Hacı adayları için Hamburg Vahdet Camiinde Hac Seminer düzenlendi.

Giriş Tarihi: 30 Ağustos 2015 Pazar 22:37
Hamburg'da hacı adaylarına seminer verildi

Meş’ar Hac ve Umre organizasyonu hocalarından  Molla Süleyman İlhan ve Hac sorumlusu Çetin Tufan tarafından, Hamburg Vahdet Camiinde saat 15.00’te verilen bilgilendirme Seminerinde,  hac adaylarına hac ibadetinin nasıl yapılacağı ile ilgili bilgilerin yanı sıra, barınma ve ulaşım şartları hakkında da bilgiler verildi. 

Seminerde Meş’ar Hac organizasyonu hocalarından Süleyman İlhan tavaf  ile sa'yın nasıl yapılacağı ve  ihramın nasıl giyileceği  hakkında bilgi verdi.

İlhan konuşmasında, "Hac ibadeti İslam’ın beş şartından biridir. Peygamber Efendimiz (SAV)  İhlaslı bir şekilde yapılan Hac İbadetini yapıp, dönen kişi annesinden doğduğu gün gibi günahlardan temizlendiğini  buyurmuştur. Burada bulunan her arkadaşımız kendisini ruhen, kalben, zihnen bu ibadete hazırlamalıdır. Bu son derece önemlidir. Zihnimiz, kalbimiz ve ruhumuz hazır mı? Bir diğer önemli husus ise, fikren, zihnen ve ruhen hazır olmanın yolu ilmen hazır olmaktan geçer.” dedi

Daha sonra kısa bir konuşma yapan Meş’ar Hac organizasyonu sorumlusu Çetin Tufan, Mekke ve Medine'de konaklama ve transferlerle ile ilgi hacı adaylarına bilgi verdi. Program kısa bir slayt gösterimi ile son buldu.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

İran'da neler oluyor? Devrim muhafızları karargahı ateşe verildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com