Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya HAMAS'a terörist diyen STV'ye Urfa'dan Tepki

HAMAS'a terörist diyen STV'ye Urfa'dan Tepki

Türkiye Arapları Yardımlaşma ve Kültür Derneği Şükrü KIRBOĞA Filistin’de ki direnişçi gurupları “terörist” olarak tanımlayan Samanyolu haber kanalını şiddetle kınadı.

Giriş Tarihi: 17 Mart 2014 Pazartesi 21:36
HAMAS'a terörist diyen STV'ye Urfa'dan Tepki

Kırboğa yazılı olarak yaptığı açıklamada: "Filistin’de ki direnişçi gurupları “terörist” olarak tanımlayan Samanyolu haber kanalını ve kanalın ait olduğu grubu şiddetle kınıyoruz.

İsrail, işgal ettiği Filistinlilere ait topraklarda sürdürdüğü katliamlara maalesef devam etmekte ve bunu son derece pervasızca gerçekleştirmektedir. Çocuk, yaşlı ve kadın demeden gerçekleştirdiği eylemler son derece kanlı olmakta bazen toplu ölümlere bile sebep olmaktadır.

Böylesi katliamlara maalesef İslam dünyası seyirci kalmakta ve Filistinlilerin yaşam standartları gittikçe kötüleşmektedir. Bu durumu gizlemek için İsrail dış dünyaya yönelik bir “algı” oluşturma çabasındadır.

Oluşturulmaya çalışılan “algı” da Filistinli direnişçilerin kamuoyunda “terörist” olarak gösterilmesidir. Maalesef bu algı operasyonları ülkemizde ki bazı yayın organları tarafından da desteklenmektedir. Nitekim Samanyolu haber kanalının Filistinli direnişçileri “Filistinli teröristler” olarak tanımlaması da bu operasyonun bir parçasıdır.

Yakın tarihte Mavi Marmara olayında, yine Mısır ve Suriye olaylarında ki tavırlarından bu gurubun gerçek yüzünü görmüş olduk. Yine ülke içerisinde Hükümete karşı yürütülen operasyonlarda bu gurubun bir aktör olarak yer alması, karşımıza hiç de masum olmayan bir yapıyı çıkarıyor.

Ülke barışının ve İslam dünyasının özgürlük mücadelelerinin bu tip derin yapılanmalarla baltalanmasına izin verilmemeli, gerekli önlemler alınmalıdır.

Bu vesileyle Filistinli direnişçilere “teröristler” yakıştırması yapan Samanyolu Haber’i ve ait olduğu gurubu şiddetle kınıyoruz." dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com