Advert
Advert
Advert

Baydemir; 'Seçim sonuçları barışa katkı sunsun'

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa Milletvekili Osman Baydemir, Eyyubiye İlçesindeki Eyyüp Göncü Anadolu Lisesi’nde bulunan 2196 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Baydemir burada yaptığı açıklamada; 'Seçim sonuçları barışa katkı sunsun' dedi.

Baydemir; 'Seçim sonuçları barışa katkı sunsun'
Baydemir; 'Seçim sonuçları barışa katkı sunsun'Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa Milletvekili Osman Baydemir “bugün söz sırası halkındır ve halkın sözü başımız, gözümüz üzere kabulümüzdür” dedi.  Osman Baydemir, Eyyubiye İlçesindeki Eyyüp Göncü Anadolu Lisesi’nde bulunan 2196 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına kısa bir değerlendirme yapan Baydemir, seçimlerin kazasız, belasız geçmesi temennisininde bulundu.  Olanakları olan ve olmayan haksızlığa uğrayan ve haksızlık yapan herkes için bir kampanya döneminşin daha sona erdiğini söz sırasının millete geçtiğini ifade eden Baydemir şöyle konuştu:  “Halkın söyleyeceği söz ne olursa olsun, kullanacağı oyun rengi ne olursa olsun başımız gözümüz üzerinde  yeri vardır ve kabulümüzdür. Tek bir insanımızın tırnağı taşa değmesin inşallah,  tek bir insanımızın burnu kanamasın inşallah. Biz var gücümüzle metanet içerisinde hak ve hukuk içinde seçimin geçmesinin çabasını ortaya koyacağız. Sonuçları barışa katkı sunsun inşallah, demokrasiye katkı sunsun, kardeşliğe ve birlikte yaşamaya katkı sunsun.”


Türkiye’yi bir gemiye benzeten ve içinde 78 milyon insanın birlikte yaşadığına dikkati çeken Baydemir, düze çıkarsa herkesin düze çıkacağını ifade ederek şöyle devam etti :” Allah korusun gemi su alırsa gemi batarsa hepimiz içerisinde yer alıyoruz. Düze çıkması için var gücümüzle çaba sarf etmeye devam edeceğiz. Netice itibarıyla demokrasi kazansın, kardeşlik kazansın, birlikte yaşam duygusu kazansın.”
Seçimlere hile karıştırlmaması çağrısını yineleyen Osman Baydemir, “Urfa halkımızın kullanacağı her bir oyun rengine derin saygı duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Sadece ve sadece seçimlere seçimlere hile karışmasın başka da hiçbir talebimiz isteğimiz yoktur. Bu saatten sonra hilenin olmaması için çaba sarf edeceğiz. Ben inanıyorum ki, herkes halkın iradesine saygı duyacak inanıyorum ki kimse harama, yanlışa tenezzül etmeyecek. Hem Urfa’mıza hem de ülkemize hayırlı olsun”
EYYÜP GÖNCÜ ANADOLU LİSESİ 2196 NOLU SANDIK

Halkların Demokratik Partisi HDP Urfa Milletvekili Osman Baydemir Eyyubiye İlçesinde Eyyüp Göncü Anadolu Lisesi Baydemir yaptığı açıklamada
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır