Reklamı Geç
Advert
Advert

Halkın sorunları STK'lardan dinlenildi

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'da hizmet veren Muhtarlar ile Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileriyle görüşerek halkın sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Halkın sorunları STK'lardan dinlenildi
Halkın sorunları STK'lardan dinlenildi

 Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da hizmet veren muhtarlar, cami ve hemşeri derneği temsilcileriyle görüşerek sıkıntılarını dinledi. Merinos kongre merkezinde gerçekleşen ve Büyükşehir bürokratlarının tam kadro katıldığı buluşmada konuşan Başkan Altepe, “Büyükşehir sıkıntılarını köklü olarak çözüme kavuşturma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.


“Sıkıntıları çözmek istiyoruz”

 

Bursa’da faaliyet gösteren muhtarlar, cami ve hemşeri derneklerinden temsilciler, Büyükşehir Belediyesi’nin daveti üzerine Merinos AKKM’de toplandı. Yıldırım Beyazıt Salonu’nda gerçekleşen organizasyonda; Başkan Altepe ve bürokratlarıyla görüşen vatandaşlar, sıkıntılarını iletti.


Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da  bin 100 mahalle muhtarlığı ve bir o kadar da sivil toplum örgütü bulunduğunu belirterek, herkesin sorununa çare bulmak istediklerini söyledi.

 

Her muhtarlığı ve sivil toplum örgütünü birebir dinleme imkanlarının olmadığını, yatırım ve hizmet planlarının buna engel olduğunu belirten Başkan Altepe, bundan sonra temsilcilerle toplu olarak buluşarak halkın taleplerini yerine getirmeyi hedeflediklerini ifade etti.


Toplantılar devam edecek

 

Toplantıların periyodik olarak Merinos Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirileceğini ve bu konuda ikinci toplantıyı gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Altepe, “Şimdiden sonra bunu daha da yaygınlaştıracağız. Buluşmaları gerçekleştirip, talepleri toplamak ve yaşanan sıkıntılara çözüm bulmak istiyoruz. Bir yandan da rutin işlerimizi takip etme gibi bir isteğimiz var” diye konuştu.


Başkan Altepe, Bursa’da ulaşılabilir bir yönetim anlayışını hakim kılmak istediklerini belirterek,”Herkesle birebir görüşmek mümkün değil. Toplu olarak halkın taleplerini toplamayı uygun gördük. Her toplantıda 40’ar 50’şer grupla tek tek görüşüyoruz. Gelenlerin sorunları halledilmeden toplantılar bitmeyecek. Derdimiz sıkıntıları köklü olarak gidermek. Mahallelinin isteklerini yerine getirmek. Onun için böyle bir strateji geliştirdik” şeklinde konuştu.  (İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi