Advert
Advert
Advert

Halkın Sağlığı Hiçe Sayılıyor

Halkın Sağlığı Hiçe Sayılıyor
Halkın Sağlığı Hiçe Sayılıyor

                   

Çok sağlıksız bir ortamda ve yetkili yetkisiz tüm bakkallarda deterjanla yan yana satılan ekmek vatandaşı tedirgin ediyor.

Gündüzleri ekmek satılan dolapların, geceleri kedi köpek barınağı haline gelmesi her türlü hastalığa gebedir. Bu sağlıksız ortamda satılan ekmekler halkın sağlığını tehdit ediyor.

Konuyla alakalı olarak görüşüne başvurduğumuz Şanlıurfa Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Karaatlı, oda olarak tüm yapılması gerekenler konusunda üzerlerine düşen tüm görevleri yerine getirdiklerini bundan sonra görevli olan kurumların Tarım Kontrol Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü olduğunu belirtti.

Karaatlı; "ucuz ekmek yok! Kalitesiz ve eksik gramajlı ekmek var. Bunun nedeni de, Urfa'da denetimin iki ayrı kurum üzerinde olmasından kaynaklanıyor. Bu da vatandaşın kalitesiz ve eksik gramajlı ekmek yemesine neden oluyor. Denetimsizlik yüzünden 81 ilin İçerisinde kaçak ekmeğin en fazla olduğu il Şanlıurfa'dır. Böyle olunca dürüst çalışan fırıncı esnafının emeğinden çalınıyor. Şu an uygulanması ve denetlenmesi gereken gramaj, Somun 300 gr tırnaklı 180gr açık 170 gramdır. Ayrıca 02 03 2010 tarihli il hıfzıssıhha kurulu kararlarında deterjanlarla iç içe bulunan bakkalların önünde kedi köpek barınağı haline gelen bu ekmek dolaplarının kaldırılması yönünde alınan karara uyulması için Tarım ve Zabıta Müdürlüklerine görev düşüyor" diye konuştu.

Emin Karademir/ www.balikligol.com

http://balikligol.com/images/news/1192.jpg

http://balikligol.com/images/news/1193.jpg

http://balikligol.com/images/news/1194.jpg

http://balikligol.com/images/news/1195.jpg

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle