Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Halkbank’tan kadın girişimcilere uygulamalı girişimcilik eğitimi

Halkbank’tan kadın girişimcilere uygulamalı girişimcilik eğitimi

Halkbank, girişimcilik kültürünün yaygınlaşması ve kadın girişimcilerin desteklenmesi hedefiyle yürüttüğü çalışmalar kapsamında KOSGEB ile imzaladığı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi protokolü ile kadın girişimcilere verdiği desteği sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2013 Cuma 10:52
Halkbank’tan kadın girişimcilere uygulamalı girişimcilik eğitimi

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri kapsamında 20 ilde 1000 kadın girişimciye ulaşılması hedefleniyor. Eğitimler 15 Aralık’ta Şanlıurfa’da, 20 Aralık’ta da İzmir’de başlayacak.

 

Halkbank’ın kadın girişimcilerin desteklemesini sosyal sorumluluk olarak gördüğünü ve bu kapsamda 1994 yılından bu yana kadın girişimcilere sundukları desteği çeşitlendirerek sürdürdüklerini belirten Halkbank Esnaf ve KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Taner Aksel şunları söyledi:

 

“Kendi işini kurmayı amaçlayan girişimci ruha sahip kadınlara destek sağlamayı ve kadın işgücünün yönettiği ticari işletmelerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesini çok önemsiyoruz. Geçtiğimiz yıl KOSGEB iş birliği ile 17 ilde gerçekleştirdiğimiz eğitimlerle yaklaşık 800 kadın, erkek ve genç girişimciyi destekledik. 2014 yılında ise kadın girişimcileri odağımıza alıyor, 1000 kadın girişimciye ulaşmayı hedefliyoruz. Bu eğitimlerin ülkemizdeki istihdama ve artı değer üretimine doğrudan katkı yapan girişimcilerimizin sayısının hızla artmasına katkı sağlamasını diliyoruz. Önümüzdeki dönemde de kadın girişimcilere verdiğimiz desteği yeni projelerle sürdüreceğiz.”

 

Girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabileceği bilgi ve deneyimi kazanmalarını hedefleyen  Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri 70 saatlik bir eğitim ve atölye çalışmalarını kapsıyor. 4 modülden oluşan eğitim kapsamında girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık, iş planı kavramı ve öğeleri, iş planının pekiştirilmesine yönelik atölye çalışmaları ile iş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek hususlar gibi konular ele alınıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Tuna'dan Suriyelilere çağrı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com