Reklamı Geç
Advert
Advert

Halk Şanlıurfa Belediyesini göreve çağırdı-VİDEO

Son günlerde Şanlıurfa Belediyesi'ne ait şehiriçi otobüslerine ahlaki olmayan reklamların yapıştırılmasına Şanlıurfalılar tepki gösterdi.

Halk Şanlıurfa Belediyesini göreve çağırdı-VİDEO
Halk Şanlıurfa Belediyesini göreve çağırdı-VİDEO

Son günlerde Şanlıurfa Belediyesi'ne ait şehiriçi otobüslerine özel bir firmaya ait reklam afişlerinin yapıştırılmasına tepki gösteren Şanlıurfalılar, sözkonusu afişlerin ahlaki yönden bozulmasına sebep olduğu için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi göreve çağrıldı.

Belediye otobüslerine yapıştırılan reklamların örf ve adetlerimize uymadığını söyleyen M. Şılaş Alkanat " Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ait şehir içi otobüslerinin arka kısmına reklam amaçlı bazı fotoğraflar yapıştırılmış. Bu fotoğraflar ne dinimiz İslam’ın hassasiyetlerine uygun ne de toplumumuzun örf ve adetlerine uygundur. Özellikle belediye otobüslerine ait bu tür fotoğrafların yapıştırılıp mahallelerde gezdirilmesi bizleri derinden yaralamaktadır. Belediye yetkililerinin bu konuya el atmasını istiyoruz. Bu hassasiyetlerimizi dikkate almalarını istiyoruz. Belediyeden en kısa zamanda gerekenin yapılmasını bekliyoruz" diye konuştu.

"Belediyeler halkın ifsadı için değil ıslahı için çalışsın"
"Halk olarak bu yapılanları kabul etmiyor ve benimsemiyoruz."diyen Mehmet Maytalman reklam amaçlı açık saçık kadınların fotoğraflarının belediye otobüslerin üzerine asılmasının çok çirkin olduğunu belirterek belediyelerden halkın ifsadı için değil ıslahı için projeler üretmesini istediklerini söyledi.

"Bu fotoğraflar Peygamberler şehri olan Şanlıurfa’ya yakışmamaktadır"
Yetkililerin halkın İslami örf ve adetlerine saygı duyması gerektiğine değinen Halil Güler ise, " Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ait şehir içi otobüslerin üzerinde yarı çıplak kadınların gösterilmesi halkın ahlak ve değerlerini bozucu bir durumdur. Bu memleketin Müslüman olan halkına belediyenin bu tür reklamlara nasıl izin verebiliyor. Haftada en az iki- üç defa belediye şehir içi otobüslerine biniyoruz. O gün otobüsün arkasındaki yarı çıplak kadın fotoğrafını gördüm.  Bu fotoğraflar Peygamberler şehri olan Şanlıurfa’ya yakışmamaktadır. Yetkililere  sesleniyorum bu duruma müdahale etsinler. " diye çağrıda bulundu.

Reklamı yapılan firmanın isminin İslami bir terim olduğuna dikkat çeken Mehmet Taba’ da " Geçenlerde aracımla çarşıdan geçerken bu rezaleti gördüm. Ailemde arabadaydı baktım ki gerçekten çok müstehcen bir fotoğraf oraya koymuşlar. İnsanları ifsat etmeye çalışıyorlar. Bu durumun Peygamberler şehri Urfa ‘da olması bizi çok üzmektedir" şeklinde konuştu.

 

( Sedat Kuşulay-Osman Gülebak-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SABIR ETKİNLİKLERİ 3 DİLDE DUA İLE BAŞLADI
SABIR ETKİNLİKLERİ 3 DİLDE DUA İLE BAŞLADI
Vatandaşların şikayetleri Haliliye Belediyesini Harekete Geçirdi
Vatandaşların şikayetleri Haliliye Belediyesini Harekete Geçirdi