Advert
Advert
Advert

Halk oyunlarına ilgi

Halk oyunlarına ilgi
Halk oyunlarına ilgi

       “Peygamberler Şehri ŞANLIURFA VI. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali” kapsamında Şanlıurfa Belediyesi’nin davetlisi olarak kente gelen yerli ve yabancı halk oyunları ekipleri ile mehter gösterisine Şanlıurfalılar yoğun ilgi gösteriyor.

      Suriye, Irak, Cezayir, Kuveyt gibi komşu devletlerin yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından kentimize gelen yerli halk oyunları ekiplerinin sergilediği oyunlar festivale ayrı bir renk katıyor.

      “Efeler Diyarı” Aydın, Diyarbakır, Bitlis, Trabzon ve diğer çevre illerden kentimize gelen halk oyunları ve Konya Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımının gösterilerini büyük beğeniyle izleyen Şanlıurfalılar, Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’ya ve ekibine minnettarlık duyduklarını ifade ettiler.

      22-24 Ekim 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilen festival kapsamında günün belirlenen saatlerinde Belediye Binası önünde gösterilerini gerçekleştiren ekiplerinin sergilediği birbirinden güzel oyunlar gösterileri pür dikkat izleyen Urfalı gençler, ellerinde cep telefonuyla kayıt yapmayı ihmal etmediler.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!