Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Halk oyunları yarışması Şanlıurfa’da başladı

Halk oyunları yarışması Şanlıurfa’da başladı

Şanlıurfa-Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanlığı’nın 2011-2012 eğitim öğretim yılı faaliyet programında yer alan, Harran Üniversitesi’nin ev sahipliğinde organize edilen üniversitelerarası halk oyunları yarışmaları başladı.

Giriş Tarihi: 9 Nisan 2012 Pazartesi 23:07
Halk oyunları yarışması Şanlıurfa’da başladı

Harran Üniversitesi’nin Osmanbey Yerleşkesi Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen halk oyunları yarışması açılış törenine Şanlıurfa Milletvekillerinden Abdulkerim Gök, Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr İbrahim Halil Mutlu, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Emin Dursun, İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu yönetim kurulu üyeleri, Türkiye üniversite sporları federasyonu halk oyunlarından sorumlu temsilcisi Mehmet Zeki Baykal, çok sayıda yarışmacı ve öğrenciler katıldılar.
Halk oyunları toplulukların seranomi için sahnede yer alması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende, Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu ve Türkiye üniversite sporları federasyonu halk oyunlarından sorumlu temsilcisi Mehmet Zeki Baykal birer konuşma yaptılar.
Açılış töreni Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu halk oyunlarından sorumlu temsilcisi Mehmet Zeki Baykal’ın yarışmalara katkılarından dolayı Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr İbrahim Halil Mutlu ve Harran Üniversitesi Sağlık, Kültür, Spor Daire Başkanı Mustafa Deveci’ye plaket takdimi ile devam etti.
Üç gün sürecek olan yarışmalara toplam 25 üniversitenin katılırken, on beş jüri üyesi görev alıyor.
Düzenlemeli ve düzenlemesiz dal olarak iki gurupta yarışacak ekiplerin bugünkü düzenlemeli daldaki yarışmalarında Gaziantep Üniversitesi 1.olurken, Çukurova Üniversitesi 2. Dicle Üniversitesi 3.oldu.
Heyecanlı anların yaşandığı yarışmaların düzenlemesiz dal yarışmaları 11 Nisan 2012 Çarşamba günü yapılacak.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com