Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Magazin Halk Oyunları Kurslarına Kayıtlar Başladı

Halk Oyunları Kurslarına Kayıtlar Başladı

Şanlıurfa’da belediye yılın belirli dönemlerinde düzenlediği halk oyunları kurslarını yeni dönem kayıtlarına başladı.

Giriş Tarihi: 10 Ekim 2011 Pazartesi 20:59
Halk Oyunları Kurslarına Kayıtlar Başladı
Folklorik özellikleri bakımından çok zengin bir yapıya sahip olan Şanlıurfa’da belediye yılın belirli dönemlerinde düzenlediği halk oyunları kurslarını yeni dönem kayıtlarına başladı.

Ücretsiz Halk oyunlarına katılmak isteyen bay, bayan ve çocukların Abdülkadir Karahan Caddesi Öğretmenevi bitişiğinde bulunan Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Eğitim Merkezi’ne giderek, kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Şanlıurfa folklorunun en karakteristik özelliklerini taşıyan ve en önemli kollarından biri olan halk oyunları kursları 3 ay devam edeceği bildirildi. Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Konservatuvar Birimi tarafından düzenlenen halk oyunları kurslarında Mahmut Erdem 3 ay boyunca ders verecek.

Yöre insanının günlük yaşantısını, olaylar karşısında duyduğu üzüntüyü, sevinci, bu olaylarda ve birçok doğa olayıyla karşı karşıya kaldığı anlarda verdiği mücadeleyi ifade ettiği halk oyunlarının aslına uygun bir şekilde kuşaktan kuşağa aktarılması için Şanlıurfa Belediyesinin yürüttüğü kurslar halk tarafından yoğun ilgi görüyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com