Advert
Advert
Advert

Halk otobüsü kargaşası sürüyor

Halk otobüsü kargaşası sürüyor
Halk otobüsü kargaşası sürüyor

Eylem yaparak kontak kapatan ve dün tekrardan iş başı yapan bazı kooperatiflere bağlı otobüsçüler arasında yine taşlı sopalı kavga çıktı. Edindiğimiz bilgilere göre, Şanlıurfa Belediyesi yeni güzergâhı elirlemesinden dolayı Eyübiye'ye çalışan otobüslerden 5 hattı, Karaköprü güzergâhına dâhil etti. Sabah saatlerinde Eyübiye otobüslerini Karaköprü güzergâhında gören Karaköprü Kooperatifi'ne bağlı otobüs çalışanları, burada tartışmaya başladılar.

Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Taşlı ve sopalı kavgada otobüslerde maddi hasar meydana gelirken 3 kişi de aldıkları darbelerle çeşitli yerlerinden yaralandılar. Olayı gören vatandaşlar, durumu Jandarma'ya bildirdi. Jandarma'nın bölge yerine gelmesiyle yatıştırılan olay, bu kez öğle saatlerinde Sırrın Mahallesi'nde yaşandı.

TOKİ Otobüslerinin Sırrın Mahallesi'nden geçiş yaptığı gören Sırrın Mahallesi'ne çalışan otobüs çalışanları, bu otobüsleri taş yağmuruna tutarak araçlara maddi zarar verdiler. Bu esnada otobüste bulunan bir kişi taşlardan aldığı darbelerle çeşitli yerlerinden yaralandı. Olayı duyan, TOKİ otobüs çalışanları Sırrın'a geldiler. Sırrın'da her iki otobüs işletmecileri arasında yaşanan kısa süreli arbede, Bölgeye gelen polis ekiplerinin müdahalesiyle sona erdi. Olayda bazı otobüslerde maddi hasar meydana geldi.

Bubi Cengiz / Sembol

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!