Advert
Advert
Advert

Halk günbegün Suriçi'ni terk ediyor

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 7'nci gününe giren sokağa çıkma yasağında yaşanan çatışmalardan bunalan bölge halkı ilçeyi terk etmeye devam ediyor.

Halk günbegün Suriçi'ni terk ediyor
Halk günbegün Suriçi'ni terk ediyor

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Şeyh Sait Meydanını da içine alacak şekilde genişletilen ve 6 mahallede uygulanan sokağa çıkma yasağı 7’nci gününe girerken çatışmalardan bunalan bölge halkı günbegün ilçeyi boşaltıyor.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ve 2 polisin hayatını kaybettiği merkez Sur ilçesinde 2 Aralık Çarşamba günü Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş Mahalleleri ile Gazi Caddesi'nde saat 05.00'den itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş,   3 Aralık Perşembe günü saat 16.30'dan itibaren Dağkapı Şeyh Sait  Meydanı da yasak kapsamına alınmıştı.  

Evini ve eşyalarını bölgede bırakarak ilçeyi terk etmek zorunda kalan halk, ilçede yaşama olanağının kalmadığını ve bu yüzden ilçeyi terk ettiklerini söylediler.

Kadın, erkek, çocuk ve yaşlı birçok insanın alabildiği kadar eşyayı yüklenerek bölgeyi terk etmeye devam ettiği görülürken, kimi işyerlerinin de malzemelerini çek çek diye tabir edilen arabalara yükleyerek ilçeden çıkarmaya çalıştığı dikkatlerden kaçmadı. (M. Sıddık Bilge/Emrah Deniz - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı