Advert
Advert
Advert

"Halk Eğitim Merkezi halka hizmet için vardır"

Batman'ın Gercüş ilçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürü, Gercüş'te yaptıkları faaliyetleri anlatarak, Merkezin halka hizmet için var olduğunu belirtti.

Gercüş (Kercosê) Halk Eğitim Merkezi, yeni yerinde halka hizmet vermeye başladı. Daha önce Gercüş Halk Kütüphanesinde bulunan Halk Eğitim Merkezi, yetersiz olmasından dolayı Gercüş Kaymakamı Ünal Koç tarafından eski Öğretmen Evi yerine taşınarak hizmete girdi.

Yeni yerlerindeki çalışmaları hakkında bilgi veren Gercüş Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdullah Bal, “Gercüş ilçe merkezinde aktif olan okuma-yazma, resim, minyatür, bilgisayar, kuaför, halk oyunları ve destekleme kurları gibi 8 kursumuz var. Halkı Eğitim Merkezimizin bünyesinde 14 köyümüzde toplam 23 kursumuz bulunmaktadır. Köyde faaliyetleri devam eden kurslarımızda; dikiş-nakış, giyim, okuma-yazma, kuaför ve çocuk gelişimi alanlarında hizmet vermekteyiz.” dedi.

Geçen sene verdikleri hizmetlerden dolayı 758 kişinin kurslardan faydalandığını belirten Bal, hedeflerinin 2016 yılında verilen hizmetin binin üzerine çıkmasını hedeflediklerini söyleyerek “Halk Eğitim Merkezi halka hizmet için vardır.” diye belirtti. (M. Sait Çelik – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu