Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Halk Bankası, Kosgeb İşbirliğiyle Girişimcilik Eğitimi

Halk Bankası, Kosgeb İşbirliğiyle Girişimcilik Eğitimi

Halk Bankası,Şanlıurfa’da, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB)işbirliğiyle ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenledi.

Giriş Tarihi: 21 Ocak 2014 Salı 20:01
Halk Bankası, Kosgeb İşbirliğiyle Girişimcilik Eğitimi


Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Salonunda 6-20 Ocak 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitimle tecrübesi ve eğitim sertifikası olmayan ev hanımlarınailk defa açacağı işinde 10.000 TL, üniversiten yeni mezun girişimci bayanlara 50.000 TL, en az 5 yıl iş tecrübesi olan girişimci bayanlaraise 95.000 TL kredi verilecek.
Düzenlenen eğitimde,Halk Bankası Müdürü Kemal Ceylan, Girişimcilik konusunda bankanın sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yüklendiği yükümlülükler ve bu kapsamda gerçekleştirilen girişimcilik destekleri konusunda bir konuşma gerçekleştirdi.  Özellikle kadın Girişimcilere sunulan imkânlar içinde maddi ve manevi destekleri hakkında bilgi veren Kemal Ceylan,bankaların işletmeleri kredilendirme kapsamında işletmenin çalışma yılını dikkate aldıklarına dikkat çekti ve kendi bankaları olarak bu durumu iyileştirme çabaları içerisinde olduklarını ifade etti.Kemal Ceylan ayrıca iş planı kapsamında ilk açılışlarında 10.000 TL kredi kullandırdıklarını ve Halk Bankası’nın eğitim desteği ve KOSGEB işbirliğiyle 25 ilde gerçekleştirilen eğitimlerde 1000 kişi ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ve Danışmanlık desteği aldığınıda sözlerine ekledi.
KOSGEB Müdürü İdris Erkeksoyise Eğitimi alan Girişimci kadınlara KOSGEP destekleri konusunda bilgi verdi. Eğitim sonrası iş kurmak isteyen bayanlar, KOSGEB’in yeni Girişimci desteği olan 30.000 TL hibe, bank-teminat mektubu karşılığı 7000 TL sabit yatırım makine ve teçhizat kredi desteği kullanma imkânı elde etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da iş başvuru kuyruğu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com