Advert
Advert
Advert

Halilurrahman Ortaokulunda Bilim Fuarı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Yakubiye Mahallesinde bulunan Halilurrahman Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan TÜBİTAK Bilim Fuarına katıldı.

Halilurrahman Ortaokulunda Bilim Fuarı
Halilurrahman Ortaokulunda Bilim Fuarı

İlk olarak okul öğrencileriyle bir araya gelerek, sohbet eden Başkan Güvenç, daha sonra Fuarın açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından öğrenciler tarafından hazırlanan resim sergisini gezen Başkan Güvenç,  resim yapan öğrencilerden resimleri hakkında bilgi aldı.

 

Bilim Fuarında öğrenciler tarafından hazırlanan hayatı kolaylaştıran projelerin bulunduğu kısma geçen Başkan Güvenç, burada öğrencilerle tek tek ilgilenip projelerinin kullanım alanlarını dinledi.

Başkan Güvenç, okul Müdürü Ömer Yıldıırm ve teknoloji ve tasarım öğretmeni Zehra Sert'ten çalışmalar hakında bilgi aldı. Ayrıca Türkiye judo müsabakasında üçüncülük çıkaran öğrencilerin çalışma salonunu inceleyerek beden eğitimi öğretmeni Mehmet Gül'den bilgi aldı. 

Öğrencilere başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür eden ve gelecek adına mutluluğunu ifade eden Başkan Güvenç, eğitim hayatlarında başarılar diledi.

 

BAŞKAN GÜVENÇ, “DERNEĞİMİZİ BÜTÜN GÜCÜMÜZLE DESTEKLEYECEĞİZ”

 

Halilurrahman Ortaokulundan ayrıldıktan sonra Şanlıurfa Omurilik Felçliler Derneği tarafından organize ettiği El İşi ve Dikiş Nakış kursiyerleri tarafından hazırlanan sergiyi ziyaret eden Başkan Güvenç, el işi ürünlerinin bulunduğu stantları gezdi.

 

Kursiyerlerle bir süre yaptıkları el işi çalışmaları hakkında sohbet eden Başkan Güvenç, görüş ve taleplerini dinleyerek, Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman destekçileri olacaklarını ifade etti.

 

Halk Eğitim Merkezinin desteğiyle Şanlıurfa Omurilik Felçliler Derneğini kursiyerlerinin Yılsonu el işi sergisinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti aktaran Başkan Güvenç, her yıl emeklerin yılsonunda mutlu bir şekilde sergilendiğini belirterek, “Çünkü hanımların el emeği göz nuru ortaya çıkıyor yılsonunda. Bununda semeresinin alındığı dönem. Bu yılda çok güzel ürünler üretilmiş. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Kursiyerlerimizi ve derneğimizi bütün gücümüzle destekleyerek daha iyi ürünler ve çalışmalar yapmalarını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

 

Halk Eğitim Merkezi ve Şanlıurfa Omurilik Felçliler Derneği ile ortaklaşa düzenlenen kurslarla ilgi bilgi veren birim yetkilisi, ürünlerin büyük emeklerle ortaya çıkarıldığını kaydederek, katılım gösteren herkese teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
şule catın     2014-05-16 wayyy be bize bak sen
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler