Advert
Advert
Advert

Haliliye'den Suriye'ye yardım

Şanlıurfa’dan Suriye’ye umut konvoyu bugün de hareket etti.

Haliliye'den Suriye'ye yardım
Haliliye'den Suriye'ye yardım

Şanlıurfa’daki STK’ların oluşturduğu ‘Suriye’ye Yardım Platformu’, komşumuzdaki drama seyirci kalmayan hayır sahiplerinden toplamış oldukları insanî yardım malzemelerini bugün sınırın diğer tarafındaki Suriyeli kardeşlerimize ulaştırmak üzere konvoylar hareket etti. Malzemeler içerisinde; battaniye, giyecek, yiyecek ve ilaçlar vardı. Konvoyun hareketi esnasında, STK temsilcileri hazır bulundular. Hepsinin yüzünde, komşunun yarasına merhem olabilme gayretinin yansıması vardı.

Bu STK’lardan bir tanesi olan Halilîye İlmî Araştırmalar ve Dayanışma Derneği’nin yardım malzemeleri, battaniye ve helvadan oluşmaktaydı. Konu ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız dernek yönetim kurulu başkanı Zeki DOĞAN: “Komşumuzda büyük bir dram yaşanmaktadır, bu duruma karşı lâkayt kalmak, başta inançlarımız olmak üzere, örf ve adetlerimizle uyuşmamaktadır. Güzeller güzeli Peygamber Efendimiz (s.a.v) insanlığa, mutluluğun, huzurun ve adaletin yol haritasını çizdiği hadis-î şerîflerinde,  Komşusu aç iken, tok yatan bizden değildir, buyuruyorlar. Bugün ise aç olan, zulme uğrayan bir aile değil, bir millet gözümüzün önünde can çekişmektedir. Duyarsız kalmak doğru değildir. Bu amaçla derneğimize gönül veren hayırsever arkadaşlarımızla ‘Bir kg Helva, Bir Battaniye‘ kampanyası başlattık.
Amacımız, Hz. Halil İbrahim’in (a.s) atıldığı ateşi söndürmek için gagasında bir damla su taşıyan kuş mîsali komşumuzdaki bu yangını söndürülmesinde ve dindirilmesinde katkı sağlamak istiyoruz. ” Yardım kampanyasına duyarsız kalmayıp destek olan hayır sahiplerine minnettarlığı nı dile getiren Zeki DOĞAN: “Tarihte olduğu gibi bugün de ülkemiz ve onun güzel insanları, mazlumun ve masumun yanında yer almıştır.” dedi.
Kaynak: Göbeklitepehaber.com

Urfa Sanlıurfa Urfa Haber Sanlıurfa Haber Urfa Haberleri Halilîye İlmî Araştırmalar ve Dayanışma Derneği Zeki DOĞAN Hz. Halil İbrahim Suriye yardım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı