Advert
Advert
Advert

Haliliye’deki Kurslara Bayanlardan Yoğun İlgi..

Haliliye Belediyesi Kadın Destek ve Aile Eğitim Merkezlerinde, kadınların istihdamı ve aile bütçelerine katkı sağlamak ile okuma yazma oranlarını yükseltmek amacıyla kuaförlük ile okuma yazma kursları yoğun şekilde devam ediyor.

Haliliye’deki Kurslara Bayanlardan Yoğun İlgi..
Haliliye’deki Kurslara Bayanlardan Yoğun İlgi.. admin
 
 
Kadınların istihdamı ve aile bütçelerine katkı sağlamaları amacıyla kurulan Haliliye Belediyesi Kadın Destek ve Aile Eğitim Merkezlerinde kurs faaliyetleri devam ediyor. Devteşti, Ertuğrul Gazi, Ulubatlı ve Süleymaniye Kadın Destek ve Aile Eğitim Merkezlerinde yürütülen kurs çalışmalarında, kadınların ilgileri ile sosyal yaşamlarında ihtiyaç duyacağı alanlar göz önünde bulunduruluyor.
Bu kapsamda devam eden kuaförlük ile okuma yazma kursları, kadınların yoğun katılımıyla gerçekleşiyor. Alanında usta öğreticiler tarafından verilen kuaförlük kursu Devteşti ve Ertuğrul Gazi’deki merkezlerde, 7’nci dönemiyle devam ediyor. Kadınlara Milli Eğitim Bakanlığından onaylı sertifikanın da verildiği kursta; saç boyama, fön, saç kişimi konularında eğitimler veriliyor.
Ertuğrul Gazi ile Ulubatlı Kadın Destek ve Aile Eğitim Merkezlerinde de, yetişkin kadınlara yönelik okuma yazma eğitimi sürdürülüyor. Kursa katılan bayanlara, ilk olarak alfabe eğitimi verilirken, dersleri takip etmeleri amacıyla da kaynak kitaplar dağıtılıyor. Kurs sonunda sınava tabi tutulacak kursiyerlere, okuma yazma sertifikası da verilecek.
 
Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Kadın Destek ve Aile Eğitim Merkezlerine kayıtların devam ettiği, kadınların 4442263 numaralı Beyaz Masa Hattını arayarak detaylı bilgi alabilecekleri bildirildi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır