Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Haliliye’de Okul Basıp Öğretmeni Bıçaklamaya sert tepki

Haliliye’de Okul Basıp Öğretmeni Bıçaklamaya sert tepki

Şanlıurfa Haliliye ilçesine bağlı Paşabağı mahallesinde bulunan Hatice Gelener Ortaokulu Müdür Yardımcısı ile öğrenci velisinin tartışması sonrasında Öğrenci velisi yakınlarını toplayarak okulu bastılar.

Giriş Tarihi: 15 Ekim 2015 Perşembe 15:38
Haliliye’de Okul Basıp Öğretmeni Bıçaklamaya sert tepki


Hatice Gelener Ortaokulu Müdür Yardımcısı Burhan Murat Kaya ve öğrenci velisi arasında yaşanan sözlü tartışmadan sonra öğrenci velisi ve yakınları okulu basarak öğrencilerin gözleri önünde Müdür yardımcısı Burhan Murat Kaya ile Abuzer Bayındır , İ.Halil Durmuş isimli öğretmenlerimizi darp etmiş ve bıçakla yaraladılar.
Eğitim-Sen kınadı
Urfa Eğitim-Sen Şubesi Eş Başkanı Mehmet Keklik, Öğretmenlere uygulanan darp ve bıçakla yaralama olayını uygulanan her türlü şiddeti ve çözümü şiddette arayan zihniyeti knadığını açıkladı.
Keklik yazılı olarak yaptığı açıklamada: “ Antidemokratik uygulamalar, Öğretmenlik mesleğinin değersizleştirilmesi ve Hukuka olan inancın yitirilmesinin sonucunda Toplum olarak çözümü şiddette arar olduk. Yavaş yavaş şiddette çözüm arayan bir toplum haline geliyoruz. Köklü çözümler aramadığımız sürece, İlimizde ve ülke genelinde öğretmenlere uygulanan saldırılar son bulmayacaktır. Meslektaşlarımızın öğrencilerin gözleri önünde darp edilmesinde hiçbirimiz masum değiliz. Öğretmenlik mesleğini itibarsızlaştıran başta siyasi iktidar olmak üzere bu olayların yaşanmaması için önlem almayan, barış dilini yaygınlaştırmayan herkes suçludur. Öğretmenlere uygulanan her türlü şiddeti ve çözümü şiddette arayan zihniyeti kınıyoruz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com