Advert
Advert
Advert

Haliliye Vakfı, Bir kişi okut toplumu değiştirsin projesini açtı VİDEO ve FOTOĞRAFLI

Haliliye Vakfı tarafından “Bir kişi okut toplumu değiştirsin projesi” çerçevesinde Kamberiye Mahallesinde bulunan bina Vali Celalettin Güvenç tarafından “Besmele” ile açıldı.

Haliliye Vakfı, Bir kişi okut toplumu değiştirsin projesini açtı VİDEO  ve FOTOĞRAFLI
Haliliye Vakfı, Bir kişi okut toplumu değiştirsin projesini açtı VİDEO  ve FOTOĞRAFLI

SODES projesi desteği ile Kamberiye Mahallesi Sarayönü Karakolu arkasında bulunan bina Haliliye Vakfı tarafından “Bir kişi okut toplumu değiştirsin projesi” sayesinde 125 çocuğu eğitimle buluşturuyor.

 

Açılışına Vali Celalettin Güvenç, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut kırıkçı, Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş, Haliliye İlim ve Kültür Vakfı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Abdülkadir Aydın, Müftü İhsan Açık, İl Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, Diş hastanesi Müdürü Sait Koyuncu, TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü yardımcısı Dr. Sadık Yetim, öğrenci ve velileri katıldı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

Damat Süleyman Paşa Caminin izbe bir odasında vakfı kurduklarını belirten Haliliye İlim ve Kültür Vakfı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Abdülkadir Aydın; “1992 yılında Damat Süleyman Paşa Caminin izbe bir odasında değerli büyüğümüz Mustafa Kılıç hocamızın tensibi ile eğitim camiamıza hizmet amacıyla kurulan bir vakıf olarak kazandırıldı. Vakıf bünyemizde şimdilik 4 ayrı semtte SODES projeleri yürütülmektedir. Yeni açtığımız bu mekanla 5. Eğitim yuvamızı açtık. Bu mekanda 125 öğrencimiz kayıtlı bulunmaktadır. Vakıf olarak 3 düşmanla mücadele ediyoruz. Birincisi fakirlik, ikincisi bilgisizlik ve üçüncüsü ise ayrımcılıktır. Biz bu üç düşmana karşı bilgiyle ilimle beraberlik ve teknoloji ile savaş açarak yenmeye çalışıyoruz. Herkesi bu kudsi mücadelemize ortak etmek istiyoruz. Ehli hizmetin gayreti ile daha çok mekan açmak istiyoruz. Bizden maddi ve manevi dualarını esirgemeyen dostlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

 

Çocukların arasına geçerek konuşmasını yapan Vali Celalettin Güvenç; “Çocukların mutluluğuna bakılırsa söylenecek fazla söz kalmıyor. Gençlerimiz eğitmek, Kadınlarımızı eğitmek, her mahallemizde bir ilim irfan yuvası ile kendisini yalnız hisseden vatandaşımızın başvuracağı, sığınacağı bir tanesi daha burada açıyoruz. Biz insanımızı seviyoruz. Bu anlamda büyüklerimize, hocalarımıza ve kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Vali Güvenç ve beraberindekiler sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti. Daha sonra  Yönetim Kurulu Odasına geçerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Haber; Ömer ASLAN

 

Haliliye Vakfı Bir kişi okut toplumu değiştirsin projesi Vali Celalettin Güvenç Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut kırıkçı Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş Haliliye İlim ve Kültür Vakfı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Abdülkadir Ay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..