Advert
Advert
Advert

Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü Kaymakamlarına Lojman

Şanlıurfa İl Genel Meclisi Ağustos ayı birleşim toplantılarında Şanlıurfa Merkez ilçeleri Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü Kaymakamlarına Lojman alımı meclis üyelerinin oy çoğunluğuyla kabul edildi.

Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü Kaymakamlarına Lojman
Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü Kaymakamlarına Lojman

İki önemli kararların alındığı mecliste, merkeze atanan kaymakamlar için yapılacak olan lojmanlar için adım atıldı. Atılan adımlarla meclis üyelerinin oy çokluğu ile kaymakamlara lojman tahsis edilecek.

İl Genel Meclisi Ağustos ayında tatile girmesi beklenirken, Başkan Mustafa Yavuz tarafından olağan 2. birleşim toplantısı düzenlendi. Dün başlayan Ağustos ayı birleşim toplantıları bugünde alınan önemli kararlar ile devam etti.

İl Genel Meclisi toplantı salonunda yoklama ile başlayan 2. birleşim toplantısı, bir önceki toplantıya ait tutanakların okunmasıyla devam etti. Meclis üyelerinin yazılı önergelerinin de okunduğu birleşim toplantısında gerekli komisyonlara havale edilmesiyle toplantı devam etti.

7 gündem maddesinde oluşan birleşim toplantısının en önemli maddelerinden birisi, 2013 yılı bütçesinde bazı harcama kalemlerinde bulunan ödeneklerin yetersiz olması nedeniyle toplam, 2 milyon 206 bin 999 TL’nin ilgili kalemlere aktarılması oldu.

Bir diğer önemli gündem maddesi ise, Şanlıurfa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte Karaköprü, Eyyübiye ve Haliliye İlçeleri için ilimize atanan kaymakamlar için konaklama tesisinin planlanmasıydı. Lojman olarak kullanılmak üzere bir binanın satın alınması için İl Genel Meclisi kolları sıvadı. Yeni atanacak olan kaymakamlar ve aileleri için lojman alınması, meclis üyelerinin oy çoğunluğuyla kabul edildi.

Gündem maddelerinin okunmasının ardından, bir açıklama yapan İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, ‘Şanlıurfa’ya hizmet etmek adına tatile ara verdik. Fedakârlık yapıp hizmet için buradayız.’ Dedi.

2. birleşim toplantısı bir sonraki toplantının belirlenmesiyle son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu