Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Haliliye Belediyesinden skandal sınav sorusu...

Haliliye Belediyesinden skandal sınav sorusu...

Şanlıurfa’nın Haliliye İlçe Belediyesi tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Siyer-i Nebi sorulan soru adeta skandal olarak nitelendirildi. Siyer sınavında bakın ne sordular

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2016 Cuma 09:57
Haliliye Belediyesinden skandal sınav sorusu...

Haliliye Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan Siyer-i Nebi bilgi yarışmasında hazırlanan soru kitapçığında ilçenin Kaymakam, Belediye Başkanı, Milli Eğitim Müdürü ve bir mahallesinin isimlerinin sorulması şaşkınlığa neden oldu.

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği Siyer-i Nebi bilgi yarışmasında hazırlanan soru kitapçıklarında öğrencilere Haliliye belediye başkanı Fevzi Demirkol, İlçe Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Vural ve Konuklu köyüne ilişkin soruların sorulması dikkat çekti.

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol 1 Ocak Mekke’nin Fethi etkinliklerinde Konuklu Ortaokulu öğrencilerine kitap dağıtma sözü vermişti. Demirkol’un talimatları ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 500 öğrencisi olan Konuklu Ortaokulu’na 500 adet Siyer-i Nebi Kitabı dağıttı. Demirkol dağıtılan kitapların okunmasını teşvik etmek için bilgi yarışması yapılması talimatını vermişti.

50 sorudan oluşan bilgi yarışmasında hazırlanan soru kitapçıklarında "Haliliye Belediye Başkanının adı ve soyadı aşağıdakilerden hangisidir?", "Haliliye ilçe Kaymakamının adı ve soyadı aşağıdakilerden hangisidir?", "Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürünün adı ve soyadı aşağıdakilerden hangisidir" ve "Konuklu köyü hangi belediyenin mahallesidir?" gibi siyer sınavıyla alakası olmayan sorular soruldu.

Şaşkınlıkla karşılanan soruların kim tarafından hazırlandığı ve ilgili kurum amirlerinin bilgisi dahilinde mi olduğu bilinmiyor.

(Mehmet Aslan- İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Haliliye Kaymakamı Yılmaz, Süleymaniyelileri dinledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com