Advert
Advert
Advert

Haliliye Belediyesi Logo Yarışması Başlattı

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesi, kurumsal kimlik çalışmalarına temel teşkil etmek üzere ALBLEM-LOGO yarışması başlattı.

Haliliye Belediyesi Logo Yarışması Başlattı
Haliliye Belediyesi Logo Yarışması Başlattı

30 Mart Yerel Seçimlerinde Büyükşehir olan Şanlıurfa, yeni kurulan 2 Merkez İlçe Belediyesinden biri olan Haliliye Belediyesi, Belediye Başkanı Fevzi Demirkol Birim Müdürlüklerini oluşturduktan sonra kurumsal yapısını tamamlamak için kimlik olarak logo çalışması başlattı.

Düzenlenen Logo yarışması tanıtım toplantısında konuşan Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, komisyonumuzun seçeceği en güzel logoya ödül vereceklerini belirtti. Nevali Otelde düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Türkiye Kent Konseyleri Birliği 5. Dönem Başkanı ve Şanlıurfa Kent Konseyi Başkanı Yusuf Sabri Dişli ve gazeteciler katıldı. Toplantıda konuşan Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol; “Öncelikle Soma’da hayatını kaybeden şehitlerimize Allah rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum, Sayın Bakanımız Faruk Çelik’e Buradan geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum ve Çok kıymetli Milletvekilimiz Yahya Akma’nın kardeşi 96 gündür yoğun bakımda ona da Allahtan acil şifalar temenni ediyorum.

Kuruluş aşamaları devam eden Belediyemizin kurumsal kimliğini oluşturmak amacıyla amblem ve logo yarışması başlattıklarını, Logo bir kentin ve temsil ettiği kurumun kimliğidir. Kurumsal kimlik kartı veya nüfus cüzdanı gibidir. Haliliye İlçemizin ve Şanlıurfa’nın Dünyaya açılan ve Dünyaya tanıtılmasında ileride sembol olarak kullanacağımız bu amblem olacaktır, bu yüzden bu yarışmasına çok önem veriyoruz, profesyonel bir şirkete de bu işi yaptırabilirdik, ama biz istedik ki herkesin katkısı olsun her kesimden insanların değişik fikirlerle katılmalarını ümit ediyoruz. Haliliye’mizi hem Türkiye’de hem de dünya da tanıtmak için bazı atılımlar ve çalışmalarla yola çıktık. Logo ve amblemler kentin kimliğini oluştururken bazı kültürel ve tarihi değerleri ve tanıtımda kolaylık sağlamak amacıyla sembollerle o kentin kimliğini geçmişinin ifade edilmesine yardımcı olan logo ve amblemlerle kentimizi tanıtacağız.

Yarışmamız ödüllü olup, 1’nciye 6 bin lira, 2’nciye 2 bin 500 lira, 3’ncüye bin 500 lira verilecektir. Yarışmada eseri birinci olsun olmasın herkese destek vereceğiz. Logo yarışmasının başvuruları 28 Mayıs’ta başlayıp, 12 Haziran’da sona ereccektir. Müracaatlar direk belediyemize yapılacaktır. Jüri üyelerimizin seçeceği en güzel logo ve amblem belediyemizin kurumsal iletişimlerinde kullanılacaktır” diye konuştu”. 

YARIŞMA HERKESE AÇIKTIR

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçe belediyesinin başlattığı yarışmaya herkes katılabilir. Yarışma başvurusu 28 Mayıs'da başlayor. son başvuru tarihi ise 12 Haziran 2014 olarak açıklandı.

İŞTE YARIŞMAYLA İLGİLİ TÜM DETAYLAR:

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle