Advert
Advert
Advert

44 Mahallede tamamlandı

Haliliye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Haliliye sınırları içinde kalan 44 kırsal mahalle ve mezrada stabilize yol yapım çalışmalarını tamamladı. İlçe sınırlarında bulunan kırsal mahalleler Haliliye Belediyesi ile birlikte tarihinde ilk kez bu kadar hizmet aldı.

44 Mahallede tamamlandı
44 Mahallede tamamlandı

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’un “Kırsal mahallelerin merkez mahallelerden farkı kalmayacak” ifadesinin ardından kırsal mahallelerde çalışmalara hız verildi. Haliliye Belediyesi 137 kırsal mahalleden 44’ünde stabilize yol yapım çalışmalarını tamamlayarak kırsalda büyük bir yol ağını gerçekleştirmiş oldu.

HALİLİYE BELEDİYESİ 44 KIRSAL MAHALLEDE YOL YAPIMINI TAMAMLANDI
Fen İşleri Müdürlüğü’nün verilerine göre stabilize yol yapım çalışmaları tamamlanan mahalle ve mezralar şöyle: Altuntepe, Akdoğan, Akpınar, Boydere, Güzelyurt, Dalbaşı, Emirler, Gürcütepe, Güzelköy, Karpuzlu, Kesme, Konuklu, Mamuca, Mamuca Şahintepe Mezrası, Mehmetçik, Mehmetçik Karabayır Mezrası, Mutluca, Mutluca Kayalar Mezrası, Perşembe, Şenocak, Şeyhçoban, Uzunköy, Üçkonak, Yarımsu, Yenisu Köyü, Yeniköy, Yeniköy Keleşoğlu Mezrası, Dağeteği Büyük Beyazkuyu Mezrası, Dağeteği Küçük Beyazkuyu Mezrası, Dağeteği Mıcıt Mezrası, Uluhan, Yazılıkavak, Havşanlı Yaşatan Mezrası, Akçalı, Ulubağ, Tepedibi, Kaynaklı, Kengerli, Çamlıdere, Aşağı Akören, Erbaş ve Payamlı.

BU KIŞ HER ZAMANKİNDEN FARKLI GEÇECEK
Mahallelerin ana yolları olarak yapılan stabilize yollar geçtiğimiz yıllardan farklı olarak kış aylarının daha rahat geçmesini sağlayacak. Özellikle tarım arazileri nedeniyle toprak alanlarının yoğun olduğu bu bölgelerde yolların durumu yaşam şartlarını da birinci dereceden etkiliyor.

KIRSAL TARİHİNDE İLK KEZ BU KADAR ÇOK HİZMET ALDI
Haliliye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bugüne kadar kırsala en çok hizmet götüren ve bu hizmetleri her geçen gün daha da arttıran belediye olarak hizmetlerine devam ediyor. Büyükşehir yasası ile birlikte köylerin mahalle statüsü kazanması, kent merkezindeki mahallelerin aldığı standart hizmetlerin kırsalda da yaygınlaştırılması mümkün hale geldi. Bu fırsatı avantaja çeviren Haliliye Belediyesi kırsalın yılladır süregelen eksikliklerini gidermek adına kırsalda yol yapım çalışmalarının yanı sıra kademeli olarak temizlik hizmetleri, taziye ve kültür evlerinin kazandırılması gibi bir çok teknik işe de imza atıyor.

Altuntepe Akdoğan Akpınar Boydere Güzelyurt Dalbaşı Emirler Gürcütepe Güzelköy Karpuzlu Kesme Konuklu Mamuca Mamuca Şahintepe Mezrası Mehmetçik Mehmetçik Karabayır Mezrası Mutluca Mutluca Kayalar Mezrası Per
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü