Advert
Advert
Advert

Belediyeler Birliği Şanlıurfa’da Toplanacak

Kırşehir'de yapılan Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Nisan ayı Olağan Meclis Toplantısında Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol'un sonraki olağan kurulun Şanlıurfa Haliliye'de yapılması talebi yanıt bularak, kabul edildi.

Belediyeler Birliği Şanlıurfa’da Toplanacak
Belediyeler Birliği Şanlıurfa’da Toplanacak

Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Nisan ayı Olağan Meclis Toplantısı Kırşehir'de yapıldı. Haliliye Belediyesi'nin de katılımcılar arasında yer aldığı toplantıda Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol'un sonraki olağan kurulun Şanlıurfa Haliliye'de yapılması talebi yanıt bularak, kabul edildi. 130 belediyenin katılım sağlayacağı büyük organizasyon hem Şanlıurfa'nın tanıtımı adına hem de kentin jeotermal kaynaklarının daha geniş kitlelere tanıtılarak, daha verimli kullanımının sağlanması adına önemli gelişmelerden biri olacak.

HALİLİYE BELEDİYESİ EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Jeotermal kaynağa sahip üye belediyeleri bir araya getirerek, dayanışmayı ve koordinasyonu arttırmayı hedefleyen birlik; 1997 yılında kuruldu. 2014 Ekim Ayı'nda Haliliye Belediye Meclisi'nde alınan kararın ardından Haliliye Belediyesi de Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği'ne üye oldu. Ekim ayında yapılacak olan Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Meclis toplantısına Haliliye Belediyesi ev sahipliği yapacak.


HALİLİYE BÜYÜK ORGANİZASYONLARDAN DAHA BİRİNE İMZA ATACAK

Toplantılara JKBB üyesi belediyelerin başkanları, meclis üyeleri ve bürokratlar katılıyor. Günümüzde jeotermal kaynaklar enerji ihtiyacının karşılanması, tarım ve ısıtma gibi alanlarda yoğun olarak kullanılırken, enerji ihtiyacının karşılanması konusunda jeotermal yeni yüzyılın en önemli alternatif kaynakları arasında görülüyor. Şanlıurfa için önemli ihtiyaçlardan biri olan enerji konusunun bu meclis toplantısında etkin olarak konuşulması bekleniyor.

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol olağan kurul Şanlıurfa Haliliye urfa haliliye belediye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak