Advert
Advert
Advert

HALİL İBRAHİM BULUŞMALARI EYLÜL`DE

HALİL İBRAHİM BULUŞMALARI EYLÜL`DE
HALİL İBRAHİM BULUŞMALARI EYLÜL`DEHALİL İBRAHİM BULUŞMALARI EYLÜL`DE 

           
 

Uluslararası anlamda yardımseverlik ve dayanışmanın en bilinir adresi olan Şanlıurfa`da, Şanlıurfa Valiliği tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Halil İbrahim Buluşmalarında’ dünyanın birçok ülkesinden 50`den fazla yardım kuruluşu bir araya geliyor.

Şanlıurfa Valiliği`nin öncülüğünde, bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları, 30 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek. Şanlıurfa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada; “Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları`nda dünya üzerinde faaliyet gösteren bütün yardım kuruluşlarının Şanlıurfa`da bir araya gelerek, faaliyetlerini burada sergilemeleri, bilgi, birikim ve tecrübelerini paylaşmaları hedeflenmektedir. Buluşmalar kapsamında düzenlenecek olan salon toplantıları vb. etkinliklerle dayanışma, yardımlaşma, sevgi, hoşgörü gibi konular üzerinde verimli değerlendirmeler ve çalışmalar yapma imkânı olacaktır.

Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları`na üst düzey Devlet protokolünün, bürokratların, yerli ve yabancı diplomatların yanı sıra iş dünyasından önemli isimlerin, ülkemizdeki ve yurt dışındaki sivil toplum kuruluşlarının yönetici ve temsilcilerinin, sanat / magazin çevresinden tanınmış simaların da teşrif etmesi beklenmektedir. Türkiye`den ve yurt dışından, sosyal yardımlaşma ve dayanışma alanında faaliyet gösteren birçok resmi ve sivil kuruluşun Şanlıurfa`da bir araya geleceği Halil İbrahim Buluşmaları, bu anlamda ülkemizde bir ilk niteliği taşımaktadır.

Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları`nda, 2011 Yılı Etkinlik Programı hazırlanırken önceki yıllardan edinilen deneyimler doğrultusunda; Anadolu kültürünün tanıtımı için yerel dokuya sahip çalışmaların yanı sıra, evrensel değerlere vurgu yapan kültürel etkinliklere de yer verilecektir. Bir başka deyişle; projenin felsefi altyapısına uygun olarak kültür, deneyim ve bilgi alışverişine olanak sağlayacak çeşitlilikte bir program olmasına özen gösterilecektir. Etkinliklere katılan kurum, kuruluş ve kişiler yapılacak faaliyetler ile örnek yardımlaşma ve dayanışma projelerini tanıtır ve tanırken, diğer yandan misafirperverliğin ve cömertliğin kalbinde, en üst düzeyde ağırlanmanın hazzını yaşayacaklardır.

ALTIN SOFRA İYİLİK ÖDÜLLERİ ile sivil toplum kuruluşlarını ve başarılı olmuş yardım projelerini ulusal/uluslararası kamuoyuna tanıtmanın yanı sıra, yeni projeleri teşvik amacı güdülmektedir. Şanlıurfa`nın tarihi ve turistik açıdan tanıtımını da hedefleyen Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları; her sene olduğu gibi bu senede katılımcıları, konukları ile on binlerce yerli ve yabancı kişiyi Şanlıurfa`da ağırlamayı hedeflemektedir. Basın mensuplarının da yoğun ilgi göstermesi beklenen Uluslararası Halil İbrahim Buluşmaları kapsamındaki etkinliklerin detaylı program akışı ileriki tarihlerde kamuoyu ile paylaşılacaktır.” Denildi.

 www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı