Advert
Advert
Advert

Halil İbrahim Buluşmaları başlıyor

Şanlıurfa Valiliği tarafından düzenlenen Uluslar arası Halil İbrahim Buluşmaları’nın altıncısı yarın başlıyor.

Halil İbrahim Buluşmaları başlıyor
Halil İbrahim Buluşmaları başlıyor

“İnsanlık İçin Hep Birlikte” sloganıyla düzenlenen buluşmalar bu yıl da geleneksel hale gelen İyiliğin Kalbine Yürüyüş’le başlayacak. Sarayönünden başlayıp Balıklıgöl Platosunda bitecek olan yürüyüşün ardından, aynı zamanda buluşmaların basın sponsorluğunu üstlenen Anadolu Ajansı tarafından gerçekleştirilen “Türkiye’nin Merhamet Eli” adlı Fotoğraf Sergisine geçilecek.

Balıklıgöl Amfi tiyatroda gerçekleştirilecek olan açılış töreninde Kur’an-ı Kerim Tilaveti, protokol konuşmaları, İyilik Ödülleri’nin takdim edilmesinden hemen sonra Hatay Medeniyetler Korosunun burada bir konser verecek.

Buluşmaların ikinci günü Balıklıgöl Dergah Camiinde sabah saat 06.00’da verilecek olan tirit ziyafetiyle başlayacak ve saat onda Gazezoğlu Kültür Merkezindeki Bahçeşehir Üniversitesi Medeniyet Araştırmaları Merkezinin hazırladığı Medeniyetler Belgeseli ve Sergisi ile devam edecek. Serginin ardından da “Hz. İbrahim’in Aydınlığında Medeniyetler Beşiği Urfa” adlı panel Prof. Dr. Bekir Karlığa başkanlığında yine Gazezoğlu Kültür Merkezinde yapılacak.

Yine aynı gün öğlenden sonra Sabri Kürkçüoğlu’nun “Urfa’dan Yansımalar” adlı resim sergisi ile Karacadağ Kalkınma Ajansının Katkılarıyla yapılan Şanlıurfa Tanıtım Merkezinin açılışı gerçekleştirilecek. Sergi ve tanıtım merkezinin açılışı Dergah Camii Şadırvanlı Avluda gerçekleştirilecek.

Saat 16.00’da ise, OSM Ortadoğu Hastanesinde yapılacak olan toplu sünnet şöleniyle de buluşmalarda iyiliğin kalbine dokunulacak. Buluşmalarda son olarak Şanlıurfa’daki misafirperverliğe vurgu yapacak olan Halil İbrahim Sofralarıyla Şanlıurfalılar Misafirleri Evlerinde ağırlayacak.

Balıklıgöl Urfa Balıklıgöl Şanlıurfa Balıklıgöl Urfa Sanlıurfa Urfa Haber Sanlıurfa Haber Urfa Haberleri Sanlıurfa Haberleri İnsanlık İçin Hep Birlikte Şanlıurfa Valiliği Balıklıgöl Dergah Cami Prof. Dr. Bekir Ka
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret