Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Halı ihracatçıları 2023 eylem planını güncelledi

Halı ihracatçıları 2023 eylem planını güncelledi

İstanbul'da toplanan Halı İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu, 2023 İhracat Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında, makro ve sektörel ölçekte kritik başarı faktörleri ve eylem maddeleri belirleyerek önceki eylem planlarını güncellediler.

Giriş Tarihi: 25 Kasım 2015 Çarşamba 09:48
Halı ihracatçıları 2023 eylem planını güncelledi

Halı İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu Salahattin Kaplan Başkanlığında İstanbul’da toplandı. 2023 hedeflerine ulaşabilmek için gerekli çalışmaları büyük bir titizlikle yürüttüklerini ifade eden Halı İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu Başkanı Salahattin Kaplan İstanbul’da daha önce hazırladıkları eylem planı üzerinde revizyon yaptıklarını ve yeni eylem planını TİM’e gönderdiklerini belirtti.

Halı sektörüyle ilgili yeni eylem planı ve hükümetten beklentilerinin olduğunu belirten Kaplan, “Halı İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu Toplantısında değerlendirilmiş, ilgili eylem maddelerinde gerekli revizeler yapılarak ilgili bakanlık ve kurumlara gönderilmek üzere TİM’e gönderilmiştir. Yeni eylem planımızda sektörel gelişim için hükümetten beklentilerimiz maddeler halinde belirtilmiş, bunların hükümetimiz tarafından yerine getirilmesi halinde hedeflenen 2023 ihracat rakamlarına ulaşmamız mümkün olacaktır.” dedi.

Taleplerinin gerçekleştirilmesinin dünya halı sektöründeki sürdürülebilir liderliğin de devamlılığı için büyük önem taşıdığını ifade eden Kaplan, “2016 yılı içerisinde sektörümüzle ilgili dünya genelindeki bütün gelişmeler mercek altına alınarak uluslararası fuarlardaki etkinliğimiz sürdürülecektir. Belirlediğimiz pilot ülkelerdeki tanıtım çalışmalarımız da buna paralel olarak devam edecektir.” ifadelerini kullandı.  (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Tarlaları gasp edilen çiftçiler Ankara’dan eli boş döndüler

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com