Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Halfeti’de kadın sağlığıyla ilgili seminer!

Halfeti’de kadın sağlığıyla ilgili seminer!

Halfeti Belediyesi Kadın Politikaları Müdürlüğü tarafından ilçeye bağlı mahallelerde kadınlara yönelik verilen sağlık seminerlerine devam ediliyor. Daha önce Aşağı Göklü, Sırataşlar ve Dergili mahallelerinde yapılan seminerlerin ardından Karaotlak Mahallesi’nde de kadın sağlığı semineri yapıldı.

Giriş Tarihi: 4 Şubat 2016 Perşembe 16:21
Halfeti’de kadın sağlığıyla ilgili seminer!

 

Halfeti Belediyesi Kadın Politikaları Müdürlüğü, ilçedeki kadınlara yönelik başlatmış olduğu sağlık seminerlerine devam ediyor. Bu kapsamda daha önce Aşağı Göklü (Gogana Jêrin), Sırataşlar (Vahna) ve Dergili (Derto) mahallelerinde verilen sağlık seminerlerin ardından bu kez de ilçe merkezindeki Karaotlak Mahallesi’nde kadınlara sağlıkla ilgili seminer verildi. Kadınları ilgilendiren birçok konuya dair sağlık eğitimlerinin verildiği seminerde; üreme sağlığı, üreme sağlığını koruyucu davranışlar, temizlik, beslenme, güvenli annelik, aile planlanması, obezite, stresi azaltma yöntemleri, menopoz, andropoz, osteoporoz (kemik erimesi), meme kanseri, rahim ağzı kanserleri, iletişim, madde bağımlılığı, otizm, diyabet, tansiyon, çevre sağlığı ve cinsellik gibi başlıklar ile alt başlıkları altında sağlık eğitimi verildi. 

‘Kadın sağlığı ihmal ediliyor’ 

Kadın Politikaları Müdürlüğü çalışanları mahallede yaptıkları seminer başlangıcında kadınların sağlıklarının yoğun ve yüklü yaşam koşulları içinde sürekli ihmal edildiğini belirterek, “Birçok defa da kadınlar toplumsal ve ekonomik gerekçelerin ağırlığından ötürü doktor ve hastaneye ulaşamıyor. Tam da bu noktada mahallelerde bizler kadınlara ulaşıyor ve kadın sağlığı konularında bilgilendirme seminerleri, zaman zaman da taramalar gerçekleştiriyoruz” açıklamasında bulundu. 

Seminer kapsamında yapılan bilgilendirmenin ardından Halfeti Toplum Sağlığı Merkezi iş birliği ile menopoz, osteoporoz ve andropoz konularında kadınlara sunum yapıldı. Sunum ardından seminer kadınlar arasında soru ve cevap şeklinde son buldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com