Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Halfeti Yukarıgöklü Yol sorunu meclise taşındı

Halfeti Yukarıgöklü Yol sorunu meclise taşındı

CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin DEMİR Şanlıurfa’daki Halfeti– Yukarıgöklü arasındaki Atatürk Barajı yolu sorununu soru önergesiyle meclise taşıdı.

Giriş Tarihi: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 20:39
Halfeti Yukarıgöklü Yol sorunu meclise taşındı


Nurettin DEMİR, Ulaştırma, Denizcilik ve Habercilik Bakanı Binali YILDIRIM tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını istemiyle şu soru önergesibi verdi;
“Şanlıurfa’daki Halfeti– Yukarıgöklü arasındaki Atatürk Barajı yolu ildeki köylerin yanısıra,Adıyaman, Diyarbakır ve Malatya gibi büyük illerimizle bağlantılı olan önemli bir geçiş noktasıdır. Ancak, adı geçen yol 4 yılı aşkın süredir kullanılamaz haldedir.
2 Mayıs 2013 tarihinde Halfeti ilçesi Durak köyü çıkışında yaklaşık 100 dolmuşçu, iki taraflı yolu kapatarak oturma eylemi gerçekleştirmiş ve seslerini duyurmaya çalışmıştır.Bu yoldan geçiş yapmak zorunda kalan araçlar hasar görmekte, kazalar olmakta, bölgedeki taşımacılık ve ulaşım olumsuz etkilenmektedir.
4 yıl boyunca, bu yolun asfaltlanması ve düzeltilmesi için2 kez ihale yapılmış, fakatihaleler feshedilmiştir.
Bu bağlamda,
1- Söz konusu yol karayolları programına ne zaman dahil olmuştur?
2-Yol yapımı ile ilgili ihaleler hangi gerekçelerle feshedilmiştir?
3- Bahis konusu olan yolun onarımı, Bakanlığınızın 2013 yılı programı içine alınmış mıdır? Alınmış ise, ne zaman ihale edilecektir?
4- Bölge halkının, “Hükümete yakın olmadıkları gerekçesiyle dışlandıklarıve bu yolun özellikle yapılmadığı” iddialarını nasıl değerlendiriyorsunuz?”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com