Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Haleplibahçe Mozaik Müzesinde çalışmalar devam ediyor

Haleplibahçe Mozaik Müzesinde çalışmalar devam ediyor

Şanlıurfa Vali Vekili Ramazan Seçilmiş, tamamlanmak üzere olan yeni arkeoloji müzesi inşaatında incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2013 Perşembe 12:00
Haleplibahçe Mozaik Müzesinde çalışmalar devam ediyor


Vali Vekili Seçilmiş incelemeleri sırasında kendisine eşlik eden Şanlıurfa Müze Müdürü Müslüm Ercan’dan devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Vekili Seçilmiş’e Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından ihalesi gerçekleştirilen Edessa Arkeoloji Müzesi, Haleplibahçe Mozaik Müzesi ve Arkeopark Projesinde inşaatın %80 inin tamamlandığı bilgisi verildi.
İncelemelerde ayrıca 200 dönümlük bir alanda yürütülen projede, 60 dönüm üzerine üç katlı olarak inşa edilen Şanlıurfa Arkeoloji Müzesinin mevcut müzenin on iki katı büyüklüğe sahip olacağı belirtildi. 6 bin metrekarelik alanda ise Edessa Mozaik Müzesi ve iki müze arasında Arkeopark yapımının tüm hızıyla devam ettiği; Proje alanının geriye kalan 140 dönümlük kısmında inşa edilen yeşil alan, amfi tiyatro ve otoparkların ise Balıklıgöl’e alternatif yeni cazibe merkezi olacağı kaydedildi.
İncelemeleri sırasında Vali Vekili Ramazan Seçilmiş’e Müze Müdürü Müslüm Ercan’ın yanı sıra; Çevre ve Şehircilik Müdürü Can Hallaç da eşlik etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com