Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Halepçe’nin bugünkü adı nedir?

Halepçe’nin bugünkü adı nedir?

Halepçe katliamının 28. yıldönümü nedeniyle açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer, Halepçe’ye benzer katliamların dünyanın çeşitli bölgelerinde ve özellikle İslam coğrafyasında devam ettiğine işaret ederek; "Halepçe’nin bugünkü adı Halep'tir" dedi

Giriş Tarihi: 16 Mart 2016 Çarşamba 21:33
Halepçe’nin bugünkü adı nedir?




Eğitim-Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer, Halepçe katliamının 28. yıldönümü nedeni ile sendika binasında açıklama yaptı. Vahşi saldırının nefes alan her canlının hayatına mal olduğunu kaydeden Değer, Halepçe’ye benzer katliamların dünyanın çeşitli bölgelerinde ve özellikle İslam coğrafyasında devam ettiğine işaret etti.

“Halepçe’nin bugünkü adı Halep'tir”  diyen Değer, “Suriye’de Halepçe’den çok daha büyük kıyımlar yapılıyor. Bu katliamı yapanların yanında, katliama seyirci kalan, kimyasal silahları bu zalimlerin ellerine verenler de suçludur. Zulümde Birleşmiş Milletler, Amerika ve Avrupa gibi vicdan yoksunları bu zulümlere geçmişte sessiz kaldığı gibi, bugünde sessizliğini devam ettirmektedir. Suriye’de nifak tohumlarını eken Avrupa ve Amerika milyonlarca göçmenin yerinden olmasına sebep olmuş. Ancak medeniliği ile övünen aynı Avrupa göçmenleri sınır kapılarında bekletmekte insani olmayan muamelelere maruz bırakmaktadır. Oysa medeniyet sadece koca binalardan ve finans şirketlerinden oluşmaz. Medenilik evvela manevi değerlere sahip olmak ve insanlık için faydalı olabilmekle mümkündür. Dün Hollanda da bir cafe de Suriyelere bozuk para atıp oley nidalarıyla alay zihniyet, değil medeni olmak tefessüh etmiş orta çağ zihniyetinin en alçakça ürünüdür.” dedi.

Hep haklıdan ve mazlumdan yana olacaklarını kaydeden Değer, “Halepçe’de katledilenleri rahmetle anıyor, dünyanın neresinde olursa olsun ve zulüm nereden gelirse gelsin karşısında durmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz. Temennimiz bölgemizde de yaşanan çatışmaların, ölümlerin bir an önce son bulması; barışın, huzurun ve uhuvvetin bu topraklarda neşvunema bulmasıdır.” diye konuştu. (M. Salih Keskin – İLKHA)



YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

URFA İHH'DAN SURİYELİ KAYIP AİLELERİNE NAKDİ YARDIM

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com