Advert
Advert
Advert

Haleblibahçe'deki o evler yıkılıyor

Şanlıurfa Belediyesi, Haleplibahçe’de Hilton Oteli yanında bulunan bazı evler ve dükkânların da istimlâk edilmesi için mülk sahipleri ile nihayet anlaşmaya vardı.

Haleblibahçe'deki o evler yıkılıyor
Haleblibahçe'deki o evler yıkılıyor

Şanlıurfa Belediyesi’nin, 2007 yılında Haleplibahçe semtinde gerçekleştirdiği istimlâk çalışmaları sonucunda; çevrede bulunan 530 metrekareden oluşan 4 dükkân ve bazı evlerin sahipleri ile anlaşma sağlanamadığından dolayı yıkılamamıştı.

Bu malların sahibi olan Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun ve kardeşleri, Belediye’nin 2007 yılında önerdiği 600 Bin TL’yi az buldu. 2009 yılında yine belediye tarafından ev ve işyerlerine 800 bin TL. değer biçildi. Bu rakamı da az bulan Altun ailesi  konuyu yargıya taşımışlardı. Bir süre önce Mahkeme de kararını verdi ve istimlâk edilmesi planlanan bu dükkân ile evlerin fiyatını 1 Milyon 220 Bin 236 TL olarak belirledi.

Ancak Altun Ailesi, mahkeme tarafından belirlenen bu fiyatı da az bularak kabul etmedi.

 

Devreye Belediye Başkan Yardımcıları girdi

Bu arada mahkeme kararını az bulan bazı aile hissedarları, olayı bir üst mahkeme taşımak istediler. Ancak araya giren Belediye Başkan yardımcıları, mahkemenin verdiği fiyatı 1 Milyon 250 Bin TL’ye yükselterek bu hissedarları ikna ettiler. Belediyenin, ayrıca konuyla ilgili olarak Altun Ailesinin 35 Bin TL avukatlık masrafını da üstlendiği öğrenildi.

Söz konusu yer, önümüzdeki günlerde Hilton Oteli’nin yan tarafında bulunan kötü görüntü teşkil eden ev ve işyerleri böylelikle yıkılmış olacak.

ABBAS BENGİSU / Sembol

Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun Şanlıurfa Belediyesi Haleplibahçe Hilton Oteli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!