Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Halaylarla Çanakkale'ye Uğurlandılar

Halaylarla Çanakkale'ye Uğurlandılar

Çanakkale Milli Bilinç Kampı’na katılacak 43 izci genç Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, Türkiye İzcilik Federasyonu Şanlıurfa İl Temsilcisi İbrahim Sabuncu, Çoşanlar Gençlik Spor ve İzcilik Kulubü yetkilileri tarafından davulla zurnayla uğurlandı.

Giriş Tarihi: 21 Nisan 2013 Pazar 13:26
Halaylarla Çanakkale'ye Uğurlandılar

Ulu cami önünden eski 11 Nisan stadyum alınına Çanakkale marşlarıyla gelen  İzci  ve ailelerin  katıldığı törende izcilerin başına kına yakılıp, dualarla otobüse bindirilerek Çanakkaleye gönderildi.
Konu ile İlgili açıklama yapan Türkiye İzcilik Federasyonu Şanlıurfa İl Temsilcisi İbrahim Sabuncu Çanakkale’de vatan toprağı için canlarını vermekten korkmayan dedelerinin çektikleri sıkıntı ve çileleri anlamaları sağlamak amacıyla böylesi güzel bir çalışmanın yapıldığını  belirterek, ' Proje kapsamında Çanakkale'ye gidecek olan gençlerimizin zor şartlar altında hayatlarını idame ettiren dedelerinin yaşadıklarını anlamalarını ve milli kültürümüzün temel değerlerini öğrenmeye yönelik maddi ve manevi bilinç kazanmalarına yardımcı olmalarını sağlamak amacıyla böylesi güzel bir etkinliği düzenliyoruz. '' dedi.
Türkiye İzcilik Federasyonu Şanlıurfa İl Temsilcisi İbrahim Sabuncu Kampa katılacak olan gençlerle 17 kilometre yol yürüyeceklerini de ifade ederek, ''Çanakkale Milli Bilinç Kampı’nda izciler, dedelerinin yaptığı gibi 25 Nisan’da gece saat 02.00’de kalkarak asker çorbalarını içip, hamur kızartması yiyecekler. Ardından saçlarına kınalarını yakıp, yeleklerini ve enveriye kabalağı şapkalarını ve ‘Dedeciğim Ben Geldim’ yazılı yeleklerini giyerek 17 km. yürüyüş yapacaklar” diye konuştu.
Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, Çanakkale bir destan değildir, bir kardeşlik bütünlüğünün adı olduğunu vurgulayarak,'' Zamanında sizin gibi kınalı kuzular Çanakkale'ye savaşmaya gitmişlerdi ve sizde bugün dedelerinizin izinden onların yaşadığı zorlukları görmeye gideceksiniz. Hepinizi şimdiden tebrik ediyorum.  İnşallah bundan sonra da bu tür projerlerle Şanlıurfalı gençlerimize milli ve manevi duyguları aşılayacak çalışmalar yaparak ve yaptırarak bilincimizi tanıtacağız.'' dedi.
Sayın Valimiz Celalettin Güvenç'in de bu tür çalışmaları arttırma yönünde kendilerine talimatlar olduğunu aktaran Ertuğrul Yıldız, '' İnşallah yapacağımız bu tür çalışmalar gençlerimizin ecdadını daha da iyi tanıması ve unutmamasını sağlacaktır.  Hepinizin Allah yolu açık etsin''şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

BAŞKAN EKİNCİ, GELECEĞİN LİDERLERİYLE BİRARAYA GELDİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com