Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Hakkari Valiliğinden Flaş Yüksekova açıklaması

Hakkari Valiliğinden Flaş Yüksekova açıklaması

Hakkari Valiliği, ilin Yüksekova ilçesinde saat 22:00'de başlayan sokağa çıkma yasağı ile ilgili valiklik sitesinden yazılı bir açıklama yaptı

Giriş Tarihi: 13 Mart 2016 Pazar 22:15
Hakkari Valiliğinden Flaş Yüksekova açıklaması

Hakkari Valiliği, ilin Yüksekova ilçesinde saat 22:00'de başlayan sokağa çıkma yasağı ile ilgili valiklik sitesinden yazılı bir açıklama yaptı.

VALİLİĞİN RESMİ WEB SAYFASINDAN YAPILAN AÇIKLAMADA ŞÖYLE DENİLDİ:

İlimiz Yüksekova İlçe Merkezi genelinde bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan, çukur, barikat ve bombalı tuzakları temizlemek, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlamak ve kamu düzenini tesis etmek üzere; 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi çerçevesinde,13 Mart 2016 günü saat 22.00’dan itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilân edilmiştir.
 
Bu süre içerisinde uygulanacak tedbir ve faaliyetlerin öncelikli amacı vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği ile kamu düzeninin tesis edilmesidir.
 
Bu amaçla yapılacak faaliyetler öncesinde gerekli çalışmalar ve hazırlıklar yapılmıştır.
 
Yüksekova İlçemizde yaşayan vatandaşlarımızın sokağa çıkma yasağı süresince başka bir yerde ikameti tercih etmeleri durumunda, Yüksekova Kaymakamlığına veya kolluk görevlileri ile irtibata geçmeleri durumunda Valiliğimizce gerekli destek sağlanacaktır.
 
İlçede yaşayan vatandaşlarımızın, faaliyetleri icra edecek olan kamu görevlilerimiz ve güvenlik güçlerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere gerekli hazırlıklar tamamlanmıştır. Bu kapsamda;
 
- 112 acil sağlık hizmetlerimiz devam edecek, nöbetçi eczanemiz açık bulunacaktır.
- Gebe, aşı takibi, diyaliz hastaları ile kronik hastalığı olan vatandaşlarımıza ilişkin gerekli tedbirler alınmıştır.
- Yeterli erzak, içme ve kullanma suyu, çocuk bezi ve maması dahil hijyen setleri temin edilmiş olup; operasyonlar boyunca vatandaşlarımızın gerekli ekmek ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla fırınlar açık tutulacaktır.
- 112, 155 ve 156 acil çağrı hizmetlerinin kapasitesi artırılmış ve iletişim altyapısı güçlendirilmiştir.
 
Bu duyurumuzun amacı teröristlerce kandırılmış vatandaşların bir an önce barikatların arkasından çıkmaları ve evlerine, ailelerine, okullarına veya işlerinin başına dönmelerine yönelik bir çağrıdır.
 
Bu duyurumuz aynı zamanda ilçeyi bombalarla, çukur ve barikatlarla yaşanmaz hale getiren bölücü terör örgütü unsurlarının, bir an önce teslim olmalarına yönelik bir ihtardır.
 
        Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com