Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Hakim ve savcılara yapılacak zamma tepki

Hakim ve savcılara yapılacak zamma tepki

Mersin'de Büro Emekçileri Sendikası (BES) hükümet tarafından sadece hâkim ve savcılara yapılacak olan zamma tepki göstererek zammın tüm yargı kesimlerine yapılması gerektiğini vurguladı.

Giriş Tarihi: 10 Eylül 2014 Çarşamba 16:09
Hakim ve savcılara yapılacak zamma tepki

 Büro Emekçileri Sendikası’na (BES) bağlı yargı çalışanları yalnız hakim ve savcılara yapılacak olan zamma tepki göstermek için Mersin Adliyesi bahçesinde bir araya geldi.

Grup adına basın açıklamasını okuyan BES Mersin Şube Sekreteri Meryem Koşar, “Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından yapılan açıklamada Hakim, Savcı, Yargıtay Danıştay üyeleri ile yargıdaki tüm kamu çalışanlarının özlük haklarının iyileştirilmesi için Maliye Bakanlığı ile çalışma yürüttüklerini kamuoyuna açıklamış. Daha sonra ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada ise “hakim ve savcılarımızın özlük haklarında iyileştirme ve sicil affı çalışmamız bitmek üzere” şeklindeki açıklamasından sonra sendikamız yaptığı açıklamada yargı personelini hakim ve savcılardan anlayış eleştirilmiş. Yapılacak bir düzenlemenin tüm yargı emekçilerini kapsaması gerektiğini dile getirmiştir” dedi.

Tüm kamu hizmetlerinde olduğu gibi yargı hizmetinin de bir bütün olduğunu ifade eden Koşar, “Yargı hizmeti zabit katibiyle, mübaşiriyle yazı işleri müdürüyle, teknisyeniyle sosyal çalışmacısıyla psikolog pedagoguyla hakime ve savcısıyla bir bütündür. Son yıllarda farklı ücret uygulamalarıyla zaten bozulan iş barışı ve huzuru yeni düzenleme ile hakim ve savcılar ile diğer yargı emekçileri arasındaki ücret uçurumunu daha da artıracak. Yok sayılan, ötekileştirilen yargı emekçilerinin yaşadığı çelişkiler daha da derinleşecektir” diye konuştu.

Koşar, son olarak, Adalet Bakanını uyardıklarını ve ayrımcı uygulamalardan geri adım atmaya çağırdıklarını sözlerine ekledi.

Basın açıklamasının sona ermesinin ardından grup sessiz bir şekilde dağıldı. (Osman Öksüz-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com