Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Hak-İş'ten Bangladeş'teki idamlar hakkında basın açıklaması

Hak-İş'ten Bangladeş'teki idamlar hakkında basın açıklaması

Batman Hak-İş Temsilciliği, Bangladeş'teki idamlar hakkında bir basın açıklaması yaparak, İslam âleminin topyekûn idamlara karşı çıkması gerektiği vurguladı.

Giriş Tarihi: 10 Kasım 2015 Salı 19:28
Hak-İş'ten Bangladeş'teki idamlar hakkında basın açıklaması

Batman Hak-İş Temsilcisi Bünyamin Söğüt, Bangladeş’teki idamlar hakkında yazılı basın açıklaması yaparak, İslam âleminin bir an önce bu idamlara karşı topyekûn bir şekilde karşı çıkması gerektiğini söyledi.

Aralık 2013’te Abdülkadir Molla, Nisan 2015’te Muhammed Kamaruzzaman’ın, daha önce Bangladeş’in dikta rejimi tarafından idam edildiğini belirten Söğüt, Cemaat-i İslami Partisi Lideri Ghulam Azam’ın ise hukuksuz bir şekilde ömür boyu hapse mahkûm edilmesine dayanamayarak 92 yaşında zindanda hakka yürüdüğünü söyledi.

Söğüt, “Diktatör Hasina yönetimi daha öncesinde Abdulkadir Molla, Muhammed Kamaruzzaman ve onlar gibi âlimleri idam ederek şehit ettiler. Hasina yönetimi Müslümanların sesiz kalmalarından dolayı cesaret alıp bu güzel âlimleri şehit ediyor. Müslümanlar, İslam âlemi bir an önce bu idamlara karşı topyekûn bir şekilde karşı çıkması gerekir. Ben inanıyorum ki, Bangladeş’teki Müslümanlar gelecekte Hasina yönetimini devirip yerine İslami çerçevede bir hükümet kuracaklardır. Bu hükümet İslam âlemine örnek teşkil edecek inşallah. Allah tüm şehitlerimize rahmet etsin.” dedi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akıl almaz Oran: yüzde 66’sı FETÖ’cü çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com